Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні оголосили про створення міжнародного майданчику, який опікуватиметься проблемами Криму

Для протидії грубим порушенням прав людини та системній дезінформації, керівництво України оголосило про створення міжнародного майданчику, який опікуватиметься проблемами Криму — Кримської платформи. 

Про це повідомили 5 жовтня під час онлайн-брифінгу для іноземних дипломатичних представництв та ЗМІ про політичні переслідування російської окупаційної влади в Криму проти лідерів та представників кримськотатарського народу, йдеться на сайті МЗС України.

“Кримська платформа працюватиме на кількох рівнях. Перший — найвищий політичний рівень, до якого долучаться глави іноземних держав. Другий — рівень глав МЗС та міністрів оборони. Третій — міжпарламентський рівень. І четвертий — рівень експертів,” — поінформувала перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

Вона також зазначила, що ключовим завданням Кримської платформи стане підтримання наслідків окупації Криму у фокусі постійної міжнародної уваги.

“У рамках роботи платформи заплановане проведення Кримського саміту. По даті саміту – саміт буде проведено в 2021 році, втім дата поки не визначена. Є кілька варіантів, водночас рішення буде ухвалено з урахуванням усіх факторів. Мета: сформувати коаліцію держав, які приєднаються до нашої ініціативи і допомагатимуть Україні тримати найвищий рівень політичного дискурсу щодо наслідків окупації Криму”, — повідомила Еміне Джапарова. 

Іншим важливим інструментом захисту прав українських громадян на окупованих територіях перша заступниця міністра назвала оновлену Платформу міжнародної дії із захисту та звільнення українських політичних в’язнів, яка функціонує при МЗС. 

“Насамперед, мова йде про просування міжнародної адвокації українських громадян, яких незаконно утримують в окупованому Криму або на території РФ”, – додала перша заступниця очільника зовнішньополітичного відомства.     

Система Orphus