Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

В Україні обрали найкращого вчителя країни

3 жовтня, напередодні Дня працівників освіти, в України обрали переможця національної премії Global Teacher Prize Ukraine. Найкращим вчителем країни став Василь Дяків із Заліщиків Тернопільської області.

Він викладає історію, громадянську освіту та основи здоров’я, пише “Освіторія”.

“Вчителі важливі — це справді так. Ми горді з того, що наша педагогічна спільнота впевнено йде до зірок європейських і світових стандартів освіти. І ми розуміємо та усвідомлюємо те, що ми не хочемо бути в ролі прохачів. Ми творимо реальність. Ми здійснюємо мрії: і інших вчителів, і учнів, і батьків — усіх хто причетний до освітньої системи”, – зазначив під час премії Василь Дяків.

Переможець отримує 250 тисяч грн, поїздка та участь в GLOBAL EDUCATION & SKILLS FORUM 2020 в Лондоні та 1 рік навчання в “Освіторії”.

Нагадаємо, Василь Дяків у 2019 році приїжджав до Полтави. Тут відбулась церемонія нагородження переможців і лауреатів третього туру Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2019” у номінації “Основи здоров’я”. Василь Дяків посів перше місце конкурсу в даній номінації.

Також найкращим вчителем за результатами народного голосування став вчитель з Кам’янського Дніпропетровської області Андрій Олійник.

Найкращим вчителем хімії стала Наталія Зима з Хмельницького.

Найкращим вчителем фізкультури став Віталій Мушинський з села Судилків Хмельницької області.

Найкращою вчителькою громадянської освіти стала Леся Юрчишин з Києва.

Найкращим вчителем-новатором цьогоріч став Іван Верещака, який викладає інформатику та астрономію у селі Чулаківка Херсонської області.

Кураторка премія та ведуча “ТСН” Наталія Мосейчук обрала двох переможців власної номінації “Вибір серцем” – Олег Швед, вчитель української мови та літератури у Львівському “Охматдиті”, та Вікторія Щербакова, вчителька початкових класів, місто Кролевець, Сумська область.

Нагадаємо, цьогоріч у ТОП-50 найкращих вчителів країни потрапила й вчителька з Полтавщини Світлана Заєць

За весь час премії Global Teacher Prize Ukraine, у 2017 році участь у премії взяли двоє вчителів з Полтави – Сергій Зайцев, нині директор Полтавськгго інклюзивно-ресурсного центру та вчителька історії Тетяна Веркалець, нині директор Полтавської загальноосвітньої школи I-III ступенів №38. Остання потрапила у п’ятірку кращих вчителів країни.

У 2018 році до ТОП-50 потрапили чотири вчителі з Полтавщини: Юлія Григоренко (вчитель початкових класів Решетилівської ЗОШ І ступеня), Наталія Кривко (вчитель інформатики та математики Полтавської гімназії №33), Богдан Портяний (вчитель географії та правознавства з Горішніх Плавнів, спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5), він згодом потрапив до ТОП-10 кращих вчителів країни, Наталія Юдіна (вчитель астрономії та фізики Полтавської гімназії № 33).

У 2019 році у ТОП-50 премії потрапили троє вчителів з Полтавщини – Лідія Бурлака (вчитель англійської та німецької мов спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів №4 з поглибленим вивченням англійської мови, м. Горішні Плавні), Ірина Горобченко (вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури Кременчуцького ліцею № 10 “Лінгвіст”) та Наталія Кривко (вчитель інформатики та математики Полтавської гімназії №33).

Система Orphus