Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні кожне дванадцяте немовля народжується передчасно, – НСЗУ

В Україні кожне дванадцяте немовля народжується передчасно.

Про це повідомили у Нацслужбі здоров’я.

“Діти, які народились після 32 тижня вагітності без ускладнень, можуть спостерігатися разом з мамами в післяпологових палатах або вдома. Але ті, хто народжуються до 32 тижня вагітності, мають значні ризики розвитку серйозних ускладнень із диханням, із температурним контролем, із формуванням нервової системи та інших важливих функцій для якісного життя. Тому передчасно народжені діти потребують особливого догляду в умовах стаціонару. Така медична допомога новонародженим називається неонатальною”, – повідомляють у НСЗУ.

Неонатальна медична допомога новонародженим є пріоритетною послугою в Програмі медичних гарантій. Це означає, що лікарня, яка має договір з НСЗУ на надання такої допомоги, отримує кошти за підвищеним тарифом – від 29,6 тис. грн до 98,5 тис. грн.

В залежності від ваги немовля, якому надається медична допомога. Для батьків немовляти така медична допомога є безоплатною.

А саме:

💙 інтенсивна терапія новонароджених та подальше їх виходжування;
💙 цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
💙 респіраторна підтримка;
💙парентеральне харчування;
💙 лабораторні та інструментальні дослідження;
💙 офтальмологічний та аудіологічний скринінг для вкрай недоношених
немовлят;
💙 транспортування матері та дитини виїзною неонатальною бригадою;
💙 вакцинація згідно з Календарем профілактичних щеплень.
В тариф включено тільки ліки, які входять у Національний перелік лікарських засобів, та вартість витратних матеріалів. Але дороговартісні препарати для передчасно народжених дітей, які медзаклади отримують додатково централізовано за державними закупівлями, – є також безоплатними для родин поспішайок. Інформація про наявність відповідних ліків в конкретній лікарні має бути розміщена на інформаційній дошці, на офіційному веб-сайті медзакладу, а також на сайті місцевої влади.
Неонатальна медична допомога новонародженим за контрактом з НСЗУ надається у 122 медзакладах України. Серед них 21 перинатальний центр, 3 – центри матері і дитини, 24 пологові будинки, 23 обласні дитячі лікарні.
Система Orphus