Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В лікарнях не вистачає місць для хворих на COVID-19, заступник голови Харківської ОДА

Харківська область протягом тижня серед “лідерів” за кількістю нових інфікованих коронавірусом. Крім цього, в лікарнях регіону не вистачає ліжкомісць для хворих на COVID-19.

Заступник голови Харківської ОДА Тарас Пастух відзначив, що для розміщення розглядають більш придатні приміщення, ніж стадіони та концертні зали, повідомляє 24 канал.

“Один з готелів в Харкові погодився приймати хворих на COVID-19. Також є низка лікарняних закладів, які можна долучати до надання допомоги інфікованим”, – повідомив Тарас Пастух.

За його словами, наразі ситуація в лікарнях дуже складна. В тих медзакладах, в яких було виділено по 100 – 150 ліжок, зараз можуть перебувати 130 – 180 пацієнтів як у Харкові, так і в окремих районах області.

“Поки що про стадіони, Палаци спорту ми не говоримо. Ми готуємо такі майданчики в крайньому разі”, – наголосив він.

Заступник голови Харківської ОДА повідомив, що зараз триває вирішення питання збільшення ліжок. Зокрема, відбувається контрактування двох лікарень, підпорядкованих Укрзалізниці.

“Це дасть можливість збільшити до 700 ліжок у цих двох лікарняних закладах”, – сказав він.

Крім цього, така робота проводиться з Інститутом терапії імені Малої, який є науковою установою.

“Потрібно зрозуміти: ліжка ми можемо знайти, концентратори ШВЛ можна купити, але питання складніше – хто буде лікувати?”, – наголосив Тарас Пастух.

Нагадаємо, протягом минулої доби в Україні виявили 7053 випадки COVID-19. З початку пандемії лабораторно підтвердили 322879 випадків COVID-19.

Система Orphus