Ви тут:
здоров’я Суспільство Україна 

Українцям нагадали, що робити при симптомах COVID-19

У Міністерстві охорони здоров’я нагадали, що робити при симптомах COVID-19.

“Мені зараз надходить чимало повідомлень та дзвінків щодо випадків, коли пацієнт з підозрою на COVID-19 не отримує належної консультації від свого сімейного лікаря або ж взагалі не знає, куди звертатися. Відтак ДОЗи вчергове отримали доручення посилити інформаційну кампанію”, – наголосив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Покрокові дії пацієнта з симптомами СОVID-19:

1. Відчуваєте, що захворіли — телефонуйте сімейному лікарю. Він опитує, визначає стан та у разі підозри на COVID-19 зобов’язаний направити мобільну бригаду, яка зробить безкоштовний тест.

2. Поки чекаєте на результат тесту, обов’язок сімейного лікаря — бути з вами на зв’язку, слідкувати за станом вашого здоров’я та консультувати щодо лікування. У разі погіршення самопочуття — направляти на госпіталізацію.

3. Повертаємося на початок. Якщо хвороба одразу дає температуру вище 38°C і є складнощі з диханням — терміново телефонуйте «103».

4. Якщо алгоритм надання допомоги не відповідає затвердженому, необхідно звернутися на гарячу лінію місцевого департаменту охорони здоров’я та/або на гарячу лінію МОЗ, аби на такі порушення було оперативно зреаговано.

5. Прийняття антибіотиків чи противірусних препаратів без призначення, розрахунок на «сильний імунітет»‎, поїдання часнику та інші методи самолікування можуть бути летально небезпечними.

Нагадаємо, протягом минулої доби в Україні виявили 4753 випадки COVID-19. З початку пандемії лабораторно підтвердили 239 337 випадків коронавірусу.

Система Orphus