Ви тут:
Суспільство Україна 

Українцям дозволили відкривати рахунок у банку з дому

Національний банк спростив процедуру віддаленої ідентифікації та верифікації банківських клієнтів з цифровим паспортом у мобільному застосунку Дія.  

Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України.

Скористатися цим методом зможуть усі українці, які мають біометричні документи — ID-картку та закордонний паспорт. Для цього їм потрібно встановити додаток Дія на свій смартфон та верифікуватися для отримання е-паспорта або закордонного е-паспорта з допомогою BankID. 

Використовувати цей метод банк зможе після підключення до систем Міністерства цифрової трансформації.

Загалом процес буде таким:

  • банк запропонує потенційному клієнту ідентифікуватися в Дії через BankID;
  • після вдалої ідентифікації у клієнта відобразяться цифрові документи, відповідно до даних, що містяться в державних реєстрах;  
  • через захищені канали банк отримає дані клієнта та додатково здійснить його фотофіксацію методом розпізнавання реальності особи;
  • після цього клієнт зможе користуватися послугами банку.

Крім того, аналогічно клієнт зможе поділитися копією цифрового паспорта або закордонного цифрового паспорта і у відділенні банку.

Міністерство цифрової трансформації України планує запустити цей механізм після проведення тестування функціоналу. Водночас банкам знадобиться час для підключення до систем Міністерства цифрової трансформації та налаштування операційних процесів.

Детально цей механізм ідентифікації та верифікації висвітлений у постанові Правління Національного банку України від 2 жовтня 2020 року № 138 «Про затвердження Змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу», що набирає чинності з 3 жовтня.

Фото: ілюстративне

Система Orphus