Ви тут:
Культура Суспільство 

Український фільм “1944. Депортація” переміг на міжнародному кінофестивалі у Туреччині

Український фільм “1944. Депортація” про трагедію кримськотатарського народу отримав нагороду на міжнародному кінофестивалі в Туреччині.

Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова у facebook, пише Еспресо.

“Пишаюсь людьми, які “оживили” історію мого народу в спогадах прекрасних та сильних людей, що пережили депортацію. Фільм “1944. Депортація” отримав головну премію на міжнародному фестивалі кіно в Туреччині – Antakya 8th International Film Festival – в секції міжнародних документальних фільмів”, – написала Джапарова.

Прем’єра фільму відбулась в Києві 18 травня 2019 року. Режисерами фільму є Фатіма Осман та Юнус Паша.

Фільм розповідає про те, як 18 травня 1944 року близько п’ятої ранку в будинок кожного кримського татарина постукали. Чоловіки в цей час були ще на фронті, в Криму залишалися жінки, люди похилого віку і діти. Їх вивели з будинків, повантажили в товарні вагони, призначені для перевезення худоби, і вивантажили в Середній Азії і на Уралі, повідомляють у Міністерстві культури та інформаційної політики.

“Картина присвячена 75-й річниці депортації кримськотатарського народу. Це спроба показати те, чого ще не знали раніше. Особисті історії, які є в родині кожного кримського татарина, повинні залишитися в пам’яті всіх наступних поколінь”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus