Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна засудила практику довільних затримань та обмежень доступу консулів до затриманих осіб, – Джапарова

Сьогодні Україна разом з партнерами в рамках 45-ї сесії РПЛ ООН у спільній заяві засудила практику довільних затримань та обмежень доступу консулів до затриманих осіб, що є порушенням Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року.

Про це повідомила на своїй сторінці перший заступник Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у Facebook.

“Невід’ємною частиною репресивної кампанії Росії в окупованому Криму стало етапування політв’язнів у віддалені регіони Російської Федерації. Протягом довгих тижнів етапування рідні не мають інформації про остаточне місце виконання незаконних вироків. Але далі більше. Мають місце непоодинокі випадки, коли російська сторона безпідставно відмовляє українським консульським працівникам в допуску до заручників Кремля, прикриваючись насильницькою зміною їх громадянства. Будучи за тисячі кілометрів від дому, заручники Кремля позбавлені консульського захисту та будь-якої можливості підтримувати зв’язок з рідними. Це особливо цинічний спосіб тортур та шаленого морально-психологічного тиску. На заручників. На їх сім’ї. На активістів, які продовжують фіксувати злочини російської окупаційної влади”, – написала Еміне Джапарова.

Також вона додала, що Україна докладатиме чимало зусиль, аби ці порушення РФ отримали належну міжнародно-правову оцінку.

“Така протиправна поведінка Російської Федерації, що є порушенням її міжнародних зобов’язань, вже чітко задокументована в цьогорічній проміжній доповіді Генерального секретаря ООН щодо ситуації в Криму”, – йдеться у повідомленні.

Еміне Джапарова подякувала українським консулам, які в надскладних умовах, докладають всіх можливих зусиль для належного виконання своїх обов’язків із захисту прав незаконно засуджених українських громадян.

Система Orphus Поделиться на fb