Ви тут:
Суспільство Україна 

У Збройних Силах України визначають кращі артилерійські підрозділи

З 13 жовтня у Збройних Силах України триває конкурс на кращу артилерійську, мінометну, причіпну, самохідну, реактивну, протитанкову батареї. Він став уже традиційним та проходить щорічно.

Про це інформує пресслужба Генерального штабу ЗСУ.

Участь у змаганнях, що відбуваються на полігоні Міжвидового центру підготовки підрозділів ракетних військ і артилерії, беруть чотирнадцять артилерійських підрозділів і понад пів тисячі військовослужбовців. Це батареї від Сухопутних військ, Військово-Морських сил та Десантно-штурмових військ.

“Особливістю цьогорічних змагань є збільшена кількість саме практичних нормативів. Темп конкурсу високий та напружений. Все це спрямовано на підготовку до виконання бойових завдань, на те, щоб влучно та швидко вражати ворога”, – зазначив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський.

Змагання відбуваються у чотирьох номінаціях. Перша – індивідуальна – зі стрільби та управління вогнем. В другій, спеціальній номінації, конкурсанти демонструють уміння і практичні навички у роботі на штатній бойовій техніці. Третя – спортивна номінація. Заключна, тактична номінація є комплексною вправою, що включає зайняття, обладнання позицій та бойову стрільбу на влучність по навчальним цілям.

“Ми більше звертаємо увагу на розрахунок даних по цілі. Всі математичні дії намагаємось проводити в так званому «ручному режимі», без використання мікрокалькуляторів та новітніх операційних систем. Оскільки, наприклад, якщо противник застосовує засоби радіоелектронної боротьби, то старший офіцер батареї здійснити топогеодезичну прив’язку за допомогою свого GPS-навігатора уже не зможе. Тому, артилеристи повинні вміти обходитися й без сучасних гаджетів”, – пояснив головний суддя спеціальної номінації конкурсу підполковник Віталій Дикій.

Наразі триває заключний етап змагань. За словами організаторів, учасники демонструють високі результати і чимале бажання перемогти. Конкурсанти щільно розташувалися у рейтингу турнірної таблиці, тому інтрига зберігатиметься до останнього.

“Конкурс на кращу артилерійську, мінометну, причіпну, самохідну, реактивну, протитанкову батареї триватиме до 30 жовтня. 3 листопада, у день професійного свята артилеристів та ракетників, відбудеться нагородження переможців змагань. Кращі підрозділи отримають як грошову винагороду так і перехідні призи”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ГШ ЗСУ

Система Orphus