Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

У школах планують заборонити мобільні телефони для учнів: законопроект

На сайті Верховної Ради зареєстрували законопроект про заборону використання мобільних телефонів під час навчання в школі. Виключення роблять для осіб з особливими освітніми потребами.

Це планують зробити для того, аби навчити дітей самостійно обмежувати час, який вони витрачають на соціальні мережі і онлайн-ігри.

“Діти не повинні витрачати час на свої смартфони або планшети. Очевидно, що інтернет дає величезні переваги. Але якщо діти знаходяться в соціальних мережах або комп’ютерних іграх досить довго, то їм не вистачає часу, щоб поговорити з батьками, зайнятися спортом, зробити домашнє завдання або пограти з друзями”, – йдеться у пояснювальній записці.

Заборонити мобільні телефони чи планшети з доступом до інтернету планують всім учасникам освітнього процесу – як учням, так і вчителям. Але ґаджети можна використовувати лише в освітніх цілях.

У записці йдеться, що заборона використовувати ґаджети з доступом до інтернету дозволить скоротити випадки інтернет-боулінгу, а також остаточно вирішить питання з крадіжками дорогих смартфонів чи планшетів.

Заборона на мобільні телефони у школах вже діє у Франції, Греції, Таджикістані, Азербайджані, окремих штатах Америки. Заборону ґаджетів вимагають ввести у Німеччині. У школах Великобританії це питання вирішують самостійно. У Канаді – на регіональному рівні.

В Україні остаточне рішення про використання ґаджетів з доступом до інтернету у школах прийматимуть директори освітніх закладів.

Система Orphus Поделиться на fb