Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У полтавських лікарнях з 230 ліжок для пацієнтів з COVID-19, заповнено майже 75%

У Полтаві для хворих на COVID-19 виділено 230 ліжок у чотирьох лікарнях — 3-й, 5-й, відділення у пологовому будинку та інфекційне відділення у дитячій міській лікарні.

У 3-й міській лікарні госпіталізували 124 людини зі встановленими підозрами та підтвердженим COVID-19, у пологовому будинку перебувають дві вагітні жінки та в дитячій лікарні — двоє дітей з коронавірусом. У 5-й лікарні – 49 пацієнтів з підтвердженим COVID-19 (виділено 50 ліжок). До 3-ї лікарні госпіталізують людей, у яких немає підтвердженого тесту на COVID-19, але за симптомами підлягають госпіталізації. Про це “Новинам Полтавщини” розповіла директор Департаменту охорони здоров’я та соціального захисту Полтави Вікторія Лоза.

Якщо людині тільки поставили підозру, але в неї погіршується стан, її госпіталізують до 3-ї лікарні. І вже там чекають на підтвердження ПЛР-тесту. Якщо є пневмонія, то розпочинають відповідне лікування. І з пацієнтом вже обходяться як з COVID-хворим”, – розповіла Вікторія Лоза.

З виділених 230 ліжко-місць, киснем забезпечені 180 місць.

Це найважливіше як для хворих на коронавірус, так і для пацієнтів з пневмонією. Зараз ще працюємо над тим, щоб додавати кисневі точки і розширювати їх. Гарно, коли є ліжко. Але якщо там не має кисню, для COVID-пацієнта воно не передбачене. З обласним Департаментом ми постійно коригуємо свої алгоритми та плани. Це такий постійний “живий” процес”.

Читайте також: На Полтавщині за добу на коронавірус захворіли 133 людини

Благодійний фонд Helpgroup оголосив про збір коштів на закупівлю кисневих концентраторів. Вікторія Лоза говорить, що це гарна ініціатива для COVID-хворих, які відмовляються від госпіталізації.

Це гарна ініціатива для домашніх умов. Так практикують у Києві. Наприклад, якщо є багато відмов у людей від госпіталізації і люди, які не можуть мати доступу до кисню в стаціонарних умовах, їм благодійні організації дають кисневі концентратори в прокат. І пацієнти лікуються вдома. Для домашніх умов вони підходять. У полтавських лікарнях є кілька таких концентраторів. Для стаціонару все ж таки потрібне централізоване постачання кисню. Є позитивна динаміка у пацієнтів, які потрапляють до стаціонару і перебувають на централізованому кисні”, – говорить Вікторія Лоза.

Нагадаємо, у Полтаві за минулу добу коронавірус підтвердили у 83 людей.

Система Orphus Поделиться на fb