Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській міськраді планують звернутись до суду з позовом про визнання протиправною Постанову про карантинні обмеження

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота зареєстрував проєкт рішення міської ради про звернення до Окружного адмінсуду Києва з позовом про визнання протиправною Постанову Кабміну №641 (про карантинні обмеження). Точніше пунктів 10-16, якими Уряд на власний розсуд встановлює в регіонах антиконституційні обмеження прав і свобод Українців. 

Про це Шамота повідомив у Telegram-каналі.

“Зареєстрував проект рішення міської ради про звернення до Окружного адмінсуду Києва з позовом про визнання протиправною Постанову Кабміну №641. Точніше пунктів 10-16, якими Уряд на власний розсуд встановлює в регіонах антиконституційні обмеження прав і свобод Українців. Конституційний суд України визнав, що порушують Конституцію щонайменше по 6 статтям. Таке рішення може проголосувати в разі необхідності тільки Парламент. А це означає, що ми маємо можливість скасувати дію цієї постанови. І такою можливістю ми обов’язково скористаємось”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Через зростання кількості хворих на COVID-19 голова Полтавської ОДА звернувся до учасників виборчих перегонів та мешканців області

За його словами, профілактикою та лікуванням хворих мають займатись чиновники в столичних кабінетах.

“Закрити ціле місто на карантин і зняти з себе відповідальність – просто. А от хто відповідатиме перед сотнями людей, які втратили бізнес і робочі місця? Місцева влада? Звісно. Тому для мене важливі передусім інтереси громади, а не чиновників, які заклали за рахунок виїмки з місцевих бюджетів 2 млрд грн на боротьбу з коронавірусом, а потім витратили їх на передвиборну побудову доріг і піар. Якби гроші спрямували на медикаменти та ШВЛи – в міському бюджеті зараз би не було діри в понад 70 млн грн”, – написав Шамота.

Читайте також: Вже готують проєкти рішень про переведення Полтави до “червоної” зони, – Шамота

Нагадаємо, у Полтавській області зафіксували 188 нових випадків захворювання на коронавірус. З початку пандемії в регіоні вже захворіли 3685 людей.

Система Orphus