Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вивчають досвід організації тергромад Німеччини

6 жовтня у Полтавській міській раді відбулося засідання круглого столу “Тридцятирічний досвід Німецької єдності. Досвід організації територіальних громад у Німеччині” за підтримки Посольства Федеративної республіки Німеччини в Україні у рамках Тижнів Німеччини в Україні 2020: “Об’єднанні в Європі – 30 років Німецької єдності”.

Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Засідання відбулося у змішаному форматі за допомогою платформи Microsoft Teams. Бургомістр об’єднаної громади Ватлінген із Німеччини Вольфганг Грубе поділився німецьким досвідом формування територіальних громад. Також експерт з питань децентралізації Олександр Ісип розповів про програму діяльності Полтавської міської ради з організації територіальної громади.

Учасники круглого столу обговорили проблеми реформи органів місцевого самоврядування та адміністративного устрою в Україні. 

Олександр Шамота зауважив, що тематика круглого столу є доцільною та своєчасною у питанні створення майбутньої Полтавської ОТГ:

“Досвід Німеччини у питаннях формування громад буде надзвичайно корисним для Полтави, адже ми перебуваємо «на порозі» великого об’єднання і територія міста збільшиться фактично у 5 разів. Відповідно, вся проблематика, яка зараз є актуальною у нашому місті, у свій час виникала і в Німеччині. А це не лише успішна реалізація усіх етапів децентралізації та позитивні зміни, а й проблеми та перешкоди, з якими стикається влада й мешканці. Тому досвід прийняття складних управлінських рішень є дуже цінним для нас”, – зазначив Олександр Шамота.

Довідка. Вже восьмий раз Посольство Німеччини в Києві, Генеральне консульство у Донецьку/офіс Дніпро та почесні консули у Львові, Одесі, Харкові та Чернівцях проводять Тижні Німеччини в Україні.

Мета Тижнів Німеччини з 3 по 23 жовтня полягає в тому, щоб зробити видимими по всій Україні німецьку активність і німецько-українську співпрацю. Реалізуються 40 проєктів різних німецьких та українських партнерських організацій у 17 містах України.

Фото: Полтавська міськрада

Система Orphus