Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили виставку відомого українського художника

У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.Котляревського відкрили виставку картин відомого українського художника Олексія Соболевського.

Про це повідомили на сторінці музею у Facebook.

Олексій Соболевський – представник особливого напрямку у художньому мистецтві. Він графік. Художник працює у техніці естампа –відбитка з певного носія. Цим видом художньої творчості займається уже близько 40 років. Виконує роботи на дереві, металі, папері, інколи працює зі шкірою.

“Майже зовсім не використовуючи кольори, а лише просту лінію, художник ніби нанизує на неї безліч нашарувань в пошуках високого змісту і творить емоційне, високочуттєве мистецтво, яке глибоко зачіпає струни людських душ. Проте на виставці представлені і кольорові гравюри.Створюючи сюжетні композиції, автор багато часу проводить у бібліотеках, напрацьовує матеріал – вивчає історичну епоху, орнаменти, одяг, зброю”, – розповіли у музеї.

Професійну освіту здобував у Кримському художньому училищі імені М. Самокиша, яке закінчив з відзнакою, та у Київському державному художньому інституті (нині Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури) у майстерні відомого художника-графіка А. Чебикіна.

Його роботи зберігаються та експонуються у музейних збірках та приватних колекціях України та за її межами.

Виставку можна оглянути протягом місяця – щодня з 9.00 до 17.00 год.

Фото: Facebook

Система Orphus