Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві перераховують голоси з однієї дільниці через заяви окремих кандидатів про фальшування протоколів, – ОПОРА

28 жовтня до Шевченківської районної у м. Полтава ТВК привезли уточнені протоколи підрахунку голосів з дільниці №531261. Голова комісії запропонувала проголосувати за прийняття цих документів і зачитала їх зміст. Присутня на засіданні кандидатка у депутати Полтавської міської ради від партії “Слуга народу” Катерина Бабич заявила про те, що озвучені цифри по дільниці №531261 не співпадають із даними спостерігача від політичної сили.

Представники партії “Слуга народу” заявили про те, що помітили різницю у протоколах — зміни, внесені після 10 пункту документа. Кандидатка у депутати Полтавської міської ради Катерина Бабич через це вимагала перерахувати все, що знаходиться в мішках від ДВК №531261 (вул. Героїв Сталінграду, 30), повідомляють у Громадянській мережі ОПОРА.

Голова ТВК Олена Праведнюк оголосила, що комісія порівняє обидва протоколи по вказаній дільниці. Згодом представники “Слуги народу” викликали до зали наряд поліції. Правоохоронці зафіксували факт розбіжностей у протоколах та взяли покази в учасників інциденту. 

“Заява зареєстрована, нині правоохоронці перевіряють інформацію, тож говорити, чи є тут ознаки порушення, поки зарано”, — повідомив речник Головного управління Національної поліції у Полтавській області Юрій Сулаєв.

Голова Шевченківської ТВК заявила, що у протоколах допущені математичні помилки. Проте, ввечері 28 жовтня на сторінках у соцмережах, де висвітлюється політична діяльність кандидата на посаду Полтавського міського голови Сергія Іващенка, опублікували заяви про те, що протокол по дільниці №531261 сфальшований.

Зрештою, у Шевченківській ТВК оголосили технічну перерву до 9:00 29 жовтня. Після відновлення засідання члени комісії приступили до перерахунку голосів по дільниці №531261.

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області Костянтин Донченко відзначає, що оцінку інциденту мають дати у поліції. Та нагадує, що фальшування виборчої документації є карним злочином.

“Стаття 158-3 Кримінального кодексу України вказує на те, що підробка або незаконне виготовлення виборчої документації, використання або зберігання незаконно виготовленої чи підробленої виборчої документації, а так само включення до виборчої документації чи документації референдуму завідомо недостовірних відомостей караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років”.

Система Orphus