Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Полтаві дебатували про проблеми і перспективи розвитку підприємництва

У жовтні в ефірі телеканалу ІРТ відбулись місцеві теледебати «Основні проблеми розвитку підприємництва на Полтавщині та шляхи їх вирішення» з кандидатами до місцевих рад від різних політичних партій. Запис телепередачі відбувся у рамках кампанії з просування інтересів приватного підприємництва за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ). Ініціатор дебатного заходу – Аналітичний Центр «Бюро економічних та соціальних досліджень».

Полтавщина – у числі регіонів реалізації адвокасі-кампанії. Вона завжди займала і займає високі рейтинги серед інших регіонів України за показниками економічного розвитку та підприємництва. На підприємствах малого і середнього бізнесу Полтавщини працює понад 80% занятих.

Працюючи на свій страх і ризик малі підприємці виконують більше соціальну функцію, а ніж досягають великих прибутків. У передкризовий 2019 рік сукупний прибуток малого підприємництва Полтавщини був значно нижчим за показники фінансових результатів у середньому та великому підприємництві.

Два місяці фахівці Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень» проводили масштабне дослідження думок підприємницького середовища про проблеми та шляхи вирішення. Дослідження проводилось на субрегіональному рівні (Кременчуцький, Лубенський та Полтавський та Миргородський райони). У серпні- вересні до адвокасі кампанії були залучені експерти ключових бізнес-асоціацій Полтавщини, торгово-промислова Палата, Організації роботодавців, інституції сприяння розвитку бізнесу, підприємці.

За результатами дослідження було виділено 5 головних проблем, які можна вирішити на рівні місцевих громад та Полтавського регіону.

Саме ці проблеми та шляхи їх вирішення і стали темою заходу. У ході жвавої теледискусії кандидати у депутати до місцевих рад різних рівнів від Полтави, Миргорода, Кременчука обговорили ключові завдання розвитку підприємництва, вирішення яких дасть поштовх до розвитку інновацій, розширення сфери діяльності бізнесу та спонукатиме посадових осіб органів місцевого самоврядування до відповідальної роботи у напрямку сприяння бізнес-клімату.

“Цієї виборчої кампанії до місцевих рад прийде дуже багато нових депутатів. Ми запросили подебатувати кандидатів-підприємців. Розвиток приватного підприємництва на Полтавщині – гостра тема, що стане ключовим питанням вже після оголошення результатів виборів. Бо саме підприємництво – це робочі місця і наповнення бюджету. В ході дискусії підприємці-кандидати обговорили короткий список із ТОП-5 завдань для нової влади у сфері підприємництва, напрацьований у рамках нашої адвокасі-кампанії. Приємно, що ці завдання підтримують майбутні депутати, підтверджуючи намір приступити до їх реалізації одразу після 25 жовтня», – зазначив Вадим Штефан, керівник АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень”.

За його словами співпраця з місцево владою достатньо добре розвинута у Миргородському та Кременчуцькому районах. Проте в інших районах ситуація складніша.

“Ми опитували в учасників дослідження, хто отримував кредити 5-7% – нікого. У кого знайомих отримували кредит 5-7% – не знаємо”, – сказав Вадим Штефан.

Головне, зауважив він, не заважати підприємцям працювати.

“Встановити залежність заробітної плати чиновників відповідальних за розвиток підприємництва та бізнесу, від показників розвитку самого бізнесу. Є розвиток бізнесу – є премія”, – запропонував керівник АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень».

Найважливіше, висловив переконання Вадим Штефан, це створення посади або надання повноважень особі, яка отримувала б заробітну плату в залежності від обсягу наданої допомоги представникам бізнесу, що у свою чергу це стимулюватиме розвиток робочих місць за підтримкою підприємців.

Довідково. Адвокасі-кампанія впроваджується за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ). Окремі думки, висловлені під час заходу, відображають особисту позицію авторів і можуть не збігатися з поглядами Уряду США та Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

Система Orphus