Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах відзначили 76-у річницю визволення України від нацистських загарбників

28 жовтня громада Лубен відзначила 76-у річницю визволення України від нацистських загарбників у Другій світовій війні. Цього ранку об 11 годині відбулося покладання квітів до Вічного вогню, що на площі Слави.

Про це повідомили у Лубенській міськраді.

Чергова річниця визволення України від нацистських загарбників – одна з тих історичних дат, що ніколи не загубиться у пам’яті народній і не підлягає забуттю. Сьогодні, коли у нашій державі миру та спокою все ще немає, кожне нагадування про ціну великої перемоги переосмислюється нами по-новому.

Щороку цього дня українська спільнота вшановує героїв полум’яних літ Другої світової війни та відзначає чергову річницю визволення від нацистських загарбників. Долучилася до цього і лубенська громада, зібравшись біля пам’ятного місця – на площі Слави разом з представниками громадських організацій та військовослужбовцями.

Про великі втрати нашого народу, про його мужність та героїзм, а також про необхідність збереження пам’яті про цю трагічну сторінку історії нашої держави говорив Олександр Грицаєнко на невеликому мітингу. Голова ради ветеранів міста Олексій Пивовар згадав у своєму виступі про звільнення у 1942 році першого населеного пункту української території – с. Півнівку Луганської області, наголосивши, що протягом років війни загинула чверть населення Лубенщини.

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять полеглих героїв Другої світової війни та тих, хто загинув, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України.

На завершення невеликого мітингу, що проводився із врахуванням усіх відповідних карантинних обмежень, присутні поклали квіти до вічного вогню та зробили пам’ятне фото.

Система Orphus