Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У День захисника України в Полтаві відкрили “Стіну пам’яті” загиблих українських військових на Донбасі

Сьогодні, 14 жовтня, з нагоди Дня захисника України, Дня Українського козацтва та покрови Пресвятої Богородиці на території паркової зони філії Національного військово-історичного музею України – Музею важкої бомбардувальної авіації відбулось урочисте відкриття “Стіни пам’яті” загиблих українських військових, які боронили Україну від навали російських окупантів на Донбасі.

“Стіна пам’яті” створили з ініціативи працівників Національного військово-історичного музею України у квітні 2016 року за кошти історика Дениса Цуріки та встановили на мурах Михайлівського собору у Києві. У серпні цього року “Стіну пам’яті” у столиці оновили, розширили, обладнали освітленням, а “першу” з ініціативи директора Національного військово-історичного музею Андрія Ільєнка передали до Полтави і встановили силами небайдужих людей у філії музею.

“На стіні близько трьох тисяч світлин українських героїв, які загинули у боях за батьківщину у 2014-2017 роках. Це музейна експозиція. Саму стіну з фото полеглих захисників доповнює Дзвін Пам’яті, який був встановлений у “Залі Пам’яті” Міноборони України, та гранітна дошка з віршем Наталії Чепіги, присвяченому її загиблому у боях з російськими окупантами сину”, – розповів директор Полтавської філії Національного військово-історичного музею України Музею важкої бомбардувальної авіації Віктор Дейнега.

На урочисте відкриття експозиції завітали: заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерина Рижеченко, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, депутат Полтавської обласної ради Руслан Рогов, інші посадовці, рідні та побратими загиблих, небайдужі полтавці.

“Сьогодні свято не тільки захисників, сьогодні свято всієї України, бо Україна має стільки мужніх людей. Не тільки чоловіків, а і жінок. Україна може насправді пишатися самовідданими, вільними синами та дочками. Сьогодні потрібно згадати тих, хто загинув. Ми хочемо гідно продовжувати їх справу. Ми хочемо, щоб вони також пишалися нами, адже вони полягли за наше завтра, наше світле майбутнє. Вже майже сім років наші захисники боронять Україну. Низький уклін вам за цю справу, щоденний подвиг”, – сказала Катерина Рижеченко.

“Вітаю вас зі святом захисників України. Дякую вам безмежно, за те, що ви захищаєте нас і даєте нам можливість жити на нашій Богом даній землі. Це наша країна і відступати нам нікуди. Перемога обов’язково буде за нами. Слава Україні!”, – сказав Руслан Рогов.

На урочистостях ветерани російсько-української війни та кращі військовослужбовці отримали нагороди від обласної та міської влади, а Олександр Шамота вручив сертифікати на квартири полтавським військовим.

Гості заходу та рідні загиблих висадили молоді туї та ялинки на знак пошани і пам’яті полеглих героїв.

 

Система Orphus