Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

Цього дня у різні роки на Донбасі загинули троє військових з Полтавщини

Сьогодні, 16 жовтня, в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.

У заході взяли участь рідні загиблих Героїв, керівництво Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства та Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці Київського гарнізону.

Дзвін Пам’яті пролунав дванадцять разів…

У цей день у 2014 році загинули мужні захисники України:

Старший лейтенант БЕРНАДСЬКИЙ Андрій Євгенович

Старшина міліції БОНЯКІВСЬКИЙ Валерій Євгенович

Валерій Боняківський народився 14 січня 1970 року у Полтаві. Про це повідомляє сайт “Книга пам’яті полеглих за Україну“.

Мав звання старшини міліції. Служив у полку патрульної служби міліції особливого призначення ”Дніпро-1” ГУ МВС України у Дніпропетровській області.

Загинув 16 жовтня 2014 року в районі села Нетайлове (Ясинуватський район) під Донецьком потрапивши під мінометний обстріл.

Залишились мати, три доньки та внук.

Указом Президента України № 838/2014 від 31 жовтня 2014 р., “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Нагороджений медаллю УПЦ КП “За жертовність і любов до України” (посмертно).

Нагороджений відзнакою “За вірність народу України” І ступеня (посмертно).

Сержант КОСТРІЧЕНКО Олег Володимирович

Молодший сержант ОЛЕШКА Максим Петрович

Солдат СОЛОНАР Максим Володимирович

У 2016 році загинув: Старший солдат НЕСТЕРЕНКО Андрій В’ячеславович

У 2017 році:

Молодший лейтенант БЕСПАЛОВ Андрій Іванович

Старший солдат ЛАРІН Микола Миколайович

Микола Ларін народився 8 вересня 1992 року у селі Хрулі Лохвицького району Полтавської області. Про це повідомляє сайт “Книга пам’яті полеглих за Україну“.

Мав звання старшого солдата, служив на посаді розвідника у 72-й окремій механізованій бригаді.

Загинув 16 жовтня 2017 року о 18:02 на бойовому чергуванні від смертельного поранення у шию під час обстрілу з боку противника між селищами Крута Балка і Кам’янка (Ясинуватський район).

Залишились мати, вітчим, молодші брат та дві сестри.

Похований у селі Хрулі Лохвицького району.

Указом Президента України № 12/2018 від 22 січня 2018 року, “за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку”, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Нагороджений медаллю “За оборону Авдіївки”.

2018 році:

Солдат БІЛІК Павло Пантелейович

Солдат БОЙКО Андрій Юрійович

Андрій Бойко народився 19 травня 1998 року у Лубнах Полтавської області. Про це повідомляє сайт “Книга пам’яті полеглих за Україну“.

Мав звання солдата, служив у 1-й окремій танковій бригаді.

Загинув увечері 16 жовтня 2018 року в районі Мар’їнки (Донецька область), отримавши смертельне поранення в голову кулею ворожого снайпера.

Залишились батьки.

Похований у Лубнах.

Указом Президента України № 47/2019 від 28 лютого 2019 року, “за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України”, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Солдат ЦИГАНКО Юліан Анатолійович

У 2019 році загинув: Старший матрос КРИЛЬ Степан Валерійович

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Фото: Міноборони

Система Orphus