Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Сьогодні День, коли треба боятися жінок і собак

3 жовтня вшановується пам’ять святого Євстафія Римського – мученика, який був воєначальником при імператорі Тіте та імператорі Траяні. Після того, як під час полювання він побачив образ Ісуса на хресті між рогами оленя, то вирішив прийняти християнство. Після цього хрестилися два сина Євстафія і дружина.

Доля випробовувала Євстафія – його худоба вимерла, слуги загинули, а коли до влади прийшов імператор Адріан, то в країні стало процвітати язичництво. Оскільки Євстафій відмовився приносити жертву богам, за це він був замучений і убитий, пише zak.depo.ua

Зазвичай на 3 жовтня – день було прийнято сікти капусту, оскільки вважали, що саме зараз капуста – найсмачніша. Також 3 жовтня відзначали свято мельників, у цей день практично завжди дув сильний вітер, млини працювали саме з допомогою цієї стихії. До речі, у свідомості народу мельник був людиною незвичайною, і багато говорили, що він володіє надприродними здібностями або пов’язаний з нечистою силою. Говорили, що дуже складно без нечистої сили самостійно побудувати млин і молоти зерно. Вірили, що мельник приносить водяному людську жертву, щоб він допомагав йому в подальшому. Для цього мельник начебто штовхав людину у вир або під млинове колесо. Про це потім потрібно було щороку нагадувати водяному, наливаючи в воду горілки або кидаючи туди хліб.

Поблизу млина люди намагалися не гуляти даремно, оскільки побоювалися жінок і собак – саме такий вигляд може приймати нечиста сила. Усі ці вірування підкріплювалися різними казками. Ще більше боялися зруйнованого або занедбаного млина, бо вірили, що на даху сидять упирі, а на стовпах можна побачити чортів. Якщо подорожній випадково заходив в це гибле місце, то, згідно з прикметами, міг пропасти безвісти.

Народні прикмети на 3 жовтня

Вітер північний 3 жовтня – скоро настануть холоди, а якщо вітер дме з південної сторони, то попереду буде багато теплих днів. Західний вітер віщує мокру погоду й опади, а північно-східний – сильні зливи.

Павутина 3 жовтня літає і туман стоїть – осінь буде теплою, а зима настане нескоро

Багато шишок на нижніх гілках ялини – чекай ранніх морозів. Якщо шишок більше вгорі, то, згідно з прикметами, холодним буде кінець зими.

Якщо людина народилася 3 жовтня, то її талісманом є нефрит.

фото ілюстраційне

Система Orphus