Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Профтехи отримають доступ до обладнання енерго-інноваційних хабів

Учні та викладачі закладів профосвіти зможуть підвищувати кваліфікацію або проводити освітні заходи на базі енерго-інноваційних хабів – вони створені у Дніпрі, Харкові та Чернівцях в межах компоненту проєкту “Реформи у сфері енергоефективності в Україні”.

Напрацьовані навчальні програми, матеріали та посібник вже розміщені на сайті МОН і можуть використовуватися для підготовки учнів профільних професій, повідомляє пресслужба Міносвіти

“Енергоефективність є відносно новою сферою для України, але вже зараз ми маємо  низку навчально-практичних центрів за професіями, пов’язаними з енергозбереженням. Наприклад, у кожному регіоні є центри з професій “Електромонтажник з ремонту та обслуговування електроустаткування”, “Електромонтер з освітлення та освітлювальних мереж”, “Електромонтажник силових мереж та електроустаткування”. Також маємо 4 центри з професії “Монтажник систем утеплення будівель”. Водночас ми хочемо переймати успішний досвід у сфері термомодернізації, тож вдячні європейським партнерам, які в межах проєкту діляться знаннями. Оновлення освітніх програм допоможе нам суттєво підвищити якість підготовки фахівців з енергоефективності”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Вже зараз профтехи, заклади вищої освіти і школи можуть користуватися демонстраційним та лабораторним обладнанням хабів. Планується, що вони стануть платформами для партнерства закладів із приватним сектором. Серед активностей, які там проводитимуть: майстер-класи, тренінги з бізнес-фахівцями, презентації тощо.

Енерго-інноваційні хаби створені на базі трьох закладів вищої освіти:

  • Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (м. Дніпро);
  • Харківського національного університету міського господарства ім. О. Бекетова;
  • Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

Наразі експерти проєкту презентували навчальні програми за темами утеплення пласких покрівель, утеплення фасадів, монтажу вікон і термоізоляції труб. 

Під час реалізації  наступного етапу проєкту, зокрема, будуть розроблені освітні курси для викладачів: вони допоможуть їм підвищити кваліфікацію за обраними напрямами, краще розумітися у сучасних підходах до термомодернізації та енергоефективності, викладати розроблені курси. А для тих кваліфікованих робітників, які вже працюють та мають  бажання отримати додаткову кваліфікацію за напрямом енергоефективності, будуть створені короткострокові навчальні курси.

Проєкт триватиме до 2025 року. 

Система Orphus