Ви тут:
Суспільство Україна 

Позбавлення низки ЗМІ акредитації в Верховну Раду є обурливим і зневажливим для журналістів, – Томіленко

Рішення профільного комітету про позбавлення низки ЗМІ акредитації у Верховну Раду є обурливим і дає підстави говорити про згортання свободи слова в Україні.

Таку думку в ефірі “Прямого” висловив голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко

“Рішення є дуже резонансним, обурливим і зневажливим до професії журналіста. Ми, в нашому професійному середовищі розглядаємо Комітет з питань свободи слова як парламентський комітет захисту журналістів, а не чиновників. А тут ми бачимо, що депутати без широкої суспільної дискусії обмежують журналістів у праві на акредитацію, на доступ до інформації. Ми розуміємо, що частина людей з журналістськими посвідченнями можуть представляти медіа, що не мають великої аудиторії. Але питання свободи слова, доступу і підзвітності політиків є ключовим для України. Тому, якщо вже приймати якісь обмежувальні заходи, то лише після широкої консультації”, – наголосив Серій Томіленко.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради України зі свободи слова заборонив журналістам “Слідство.Інфо”, “Громадське Донбас”, “Ник Вести” та ще низці незалежних ЗМІ відвідувати парламент. Пізніше повідомли, що акредитацію цим ЗМІ відновили.

“Слідство. Інфо”, АУРБ “ФАЛЬКОН, Інформагентство “Косатка медіа”, “Громадське телебачення Донбасу” та Ніквесті відновлять акредитацію у Верховній Раді. Сумно, що Комітет ВРУ з питань свободи слова допустив таку прикру ситуацію та самостійно не перевірив список”, – йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці Сергія Томіленка.

 

Система Orphus