Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Полтавців закликають вакцинуватись проти грипу

Викладач кафедри гігієни, екології та охорони праці в галузі Української медичної стоматологічної академії Оксана Четверикова розповіла як її сім’я вакцинується проти грипу.

“У моїй великій родині цієї осені щеплені проти грипу майже всі – я, чоловік, донька, брат, сестра, племінниця, батьки. Одинадцять доз вакцини я замовила у державній аптечній мережі завчасно, ще на початку вересня. Коли вона надійшла, мені зателефонували з аптеки. Ми з чоловіком – медики, маємо свою сумку-холодильник. Адже вакцину не можна транспортувати інакше, щоб не переривати холодовий ланцюг і відповідно, не зіпсувати її. Діти перед щепленням були обстежені, вакцинація виконана з дотриманням усіх карантинних вимог”, – розповіла Оксана Четверикова.

За словами Оксани Четверикової, вакцина корейського виробництва коштувала 253 гривні за одну дозу. 

Читайте також: Протягом тижня на Полтавщині на грип та ГРВІ захворіли майже 5 тисяч людей

Із досвіду тих, хто вже вакцинувався, сумку-холодильник для доставки вакцини проти грипу можна взяти в кабінеті сімейного лікаря, є вони й у аптечних закладах. Із вакциною треба звернутися до лікаря, з яким укладено декларацію. Після огляду лікар дає дозвіл на вакцинацію, яку проводить медична сестра в кабінеті щеплень. 

Завідувач обласного Центру дитячої імунології КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня» Валентина Думенко наголошує, що вакцинуватися проти грипу нинішнього епідсезону слід обов’язково. Щеплення у розпал COVID-19 зможе не просто вберегти від грипу чи полегшити перебіг хвороби, а й врятувати життя. Це – найкраща профілактика проти грипу. 

Читайте також: Епідсезон 2020-2021: назвали штами грипу та його поєднання з COVID-19

Грип – це високо заразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Минулого епідсезону від ускладнень грипу в Україні померла 71 людина, на грип та ГРВІ перехворіли 4,9 мільйона людей, з них 63% – діти віком до 17 років. 

Система Orphus