Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавські податківці викрили схему легалізації бюджетних коштів

“Ремонтно-будівельну” схему легалізації бюджетних коштів обсягом понад 18 млн гривень та схему ухилення від оподаткування шляхом формування фіктивного податкового кредиту на суму понад 3,6 млн грн викрили працівники ГУ ДПС у Полтавській області.

«Так, будівельна організація вигадала «ремонтно-будівельну» аферу, яку використовувала у фінансово-господарських операціях із підприємствами, що постачали товари, здійснювали ремонтно-будівельні роботи та послуги на об’єктах соціальної сфери, розміщених на території Полтавської та інших областей України», – проінформував журналістів начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Олександр Лавров.

Інше підприємство – переможець тендеру на ремонт та будівництво об’єктів соціальної сфери, намагаючись отримати надприбутки від обготівки державних коштів, завищувало витрати, залучаючи до схеми суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності та транзитні підприємства. На рахунки цих підприємств перераховувались кошти за начебто надані послуги, виконані роботи або отримані матеріальні цінності, які згодом переводились в готівку, повідомили в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Наразі встановлено 20 суб‘єктів господарської діяльності, посадові особи яких причетні до легалізації (відмивання) бюджетних коштів та формування схемного податкового кредиту шляхом оформлення безтоварних операцій з будівельною організацією (переможцем тендеру), що мінімізувало сплату податкових надходжень до бюджету та сприяло привласненню бюджетних коштів. 

Матеріали досліджень передано до правоохоронних органів, за наслідками розгляду яких прийнято рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі досудових розслідувань кримінального провадження, ознаки та відповідальність за скоєння якого передбачені частиною першою ст. 191-3 Кримінального кодексу України.

фото ілюстраційне

Система Orphus