Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавка перемогла в освітньо-грантовій програмі для українських жінок-фермерок

Полтавка стала переможницею освітньо-грантової програми TalentA від Сorteva Agriscience для українських жінок-фермерок. Друге місце у конкурсі проєктів з підтримки продовольчої безпеки громад та грант в 4000 доларів отримала полтавчанка Марія Мосейчук.

Загалом, Corteva надала п’ять грантів на загальну суму 19 000 доларів США для підтримки фермерок із сільської місцевості та сприянню розвитку місцевих громад Одеської, Полтавської, Львівської, Херсонської та Закарпатської областей, повідомили в  Сorteva Agriscience.

.

З понад 90 заявок до участі в програмі було відібрано 20 фермерок. Фіналістками програми стали жінки віком від 26 до 62 років, які проживають у сільській місцевості різних регіонів України та працюють у традиційних сферах сільського господарства: вирощування зернових, овочівництво, тваринництво, птахівництво, бджільництво, садівництво. Протягом двох місяців навчання в освітньому онлайн-хабі програми TalentA учасниці, які подолали конкурсний відбір, прослухали 27 лекцій, своїм досвідом та знаннями з ними поділилися 20 відомих експертів викладацької та бізнес-спільнот, практики фермерських господарств та кооперативів і об’єднаних територіальних громад, представники торговельних мереж та компаній, які є споживачами фермерської продукції. Фахівці Corteva Agriscience приєдналися до тренерського складу, поділившись із учасницями передовим досвідом світових аграрних інновацій, фінансових рішень та знаннями з розвитку ділових навичок лідерів.

Другою частиною програми стало змагання за грантові кошти на підтримку продовольчої безпеки громад. Згідно умов конкурсу, гранти мали отримати три найкращі проєкти, проте виходячи з якості поданих пропозицій,  їх соціальної значущості й конкурентоспроможності, а також прагнучи підтримати ініціативи жінок-фермерок, спрямовані на покращення продовольчої безпеки громад, ініціатор програми – компанія Corteva Agriscience, ухвалила рішення про виділення додаткових ресурсів на гранти для ще двох кращих проєктів.  

Перше місце та грант в 5000 доларів отримала одесітка Віра Попаз з проєктом для очищення води в Кубеськом ОТГ – очисна споруда забезпечуватиме якісною питною водою територію 16 населених пунктів, або близько 200 тисяч людей.

Друге місце та грант в 4000 доларів отримали полтавка Марія Мосейчук з проєктом «Втілення міжнародних стандартів харчової безпеки у крафтових виробників меду», який передбачає створення цеху з викачки та переробки меду по міжнародних стандартах для власників навколишніх пасік та створення медового кооперативу з подальшим забезпеченням продуктами бджільництва місцевого дитячого садка та літніх людей, та власниці ферми в Прикарпатті Катерина Лісова та Катерина Ільків з проєктом «Відродження фермерства в Карпатах», до якого планується залучити селян, які також будуть займатися козівництвом та виробництвом козячих сирів, для розвитку регіону та залучення туристів.

Третє місце та грант в 3000 доларів розділили Тетяна Страмнова з проєктом «Контактна ферма «Коза Амальтея», що передбачає соціальну адаптацію дітей з аутизмом та Еріка Шапочка з проєктом «Мобільна спецслужба допомоги саду «Захисники рослин», у межах якого спеціальна мобільна бригада буде допомагати фермерам доцільно використовувати ЗЗР, утилізувати тару та в перспективі дозволить покращити на 25% якість та безпечність продукції та урожайність в садах.

«Жінка – це уособлення життя та розвитку. Жінка, яка займається підприємництвом і проживає в селі, – це не лише берегиня і ґаздиня, а ще й рушій для інновацій, започаткування нового і трансформації наявного на краще. Тому саме жінка передусім обирає такий непростий шлях – підприємництво, і вміло поєднує його із створенням добробуту громади, єднання громади та соціального піклування», – заявила на нагородженні Олена Альшанова, директорка департаменту аграрної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Підтримка проєктів фермерок дуже важлива в контексті сталого розвитку місцевих громад та дозволяє забезпечувати розвиток регіону, впевнена Анна Бабіч, координатор програми TalentA, менеджер з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience у Центральній та Східній Європі. «Саме жінки є основою громад, саме завдяки їх щоденній кропіткій праці в сільській місцевості розвиваються нові проєкти, створюються можливості для розвитку. Але, на жаль, в багатьох країнах становище жінки ще не є цілком рівноправним, тому ми в Corteva Agriscience вважаємо, що варто звертати особливу увагу на їх підтримку. Це відповідає нашим корпоративним Цілям сталого розвитку 2030, адже підтримка жінок – це підтримка громад, а громади є основою процвітання країни, а значить кожного з нас», – запевнила Анна.

39-річна Марія Мосейчук уже 15 років очолює гуртову компанію з побутової хімії та виховує трьох дітей. Ще два роки тому жінка майже не розбиралася в агробізнесі, але тепер володіє 50-ма вуликами та прагне створити бджолиний кооператив у селі Гуньки на Полтавщині.

«Дякуючи програмі TalentA, моя далека мрія стала чітким, струнким, прорахованим прописаним проєктом – і я вже почала його реалізовувати. Також ми поступово вибудовуємо свій кооператив – вже провели перші зустрічі, обговорили плани – і розуміємо, що все у нас вийде. Особливо приємно, що серед майбутніх кооператорів люди різного віку – від 30 до 80, але у нас є спільна справа, що і стане запорукою нашого розвитку. Тут я знайшла друзів та однодумців, а це дорогого варте! Дякую компанії Corteva Agriscience та усім, хто віддав стільки знань, часу, енергії кожній з учасниць!», – заявила вона. Детальніше про Марію Мосейчук з Полтавщини у фотопроєкті ООН.

Програма TalentA заснована за ініціативи та фінансування компанії Corteva Agriscience та за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Фонду ООН у галузі народонаселення, Центру «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та громадської організації «Всеукраїнська Рада Жінок-Фермерів». Медіа-партнери програми: генеральний медіа-партнер – журнал «ЗЕРНО», спеціальний медіа-партнер – інформаційне аграрне агентство Agravery.com, діловий медіа-партнер – журнал «БІЗНЕС», онлайн медіа-партнер – Економічна Правда.

Довідково.
Corteva Agriscience – це публічна, глобальна, винятково сільськогосподарська компанія, яка надає фермерам у всьому світі найповніше портфоліо в галузі – включаючи збалансований та різноманітний вибір насіння, засобів захисту сільськогосподарських культур та цифрові рішення, орієнтовані на максимізацію продуктивності для підвищення врожайності та рентабельності. Будучи представленою одними з найвідоміших брендів у сільському господарстві та маючи провідний у галузі портфель продуктів та технологій, що має значні можливості до зростання, компанія прагне працювати з зацікавленими сторонами всієї продовольчої системи, виконуючи своє зобов’язання збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь. Corteva Agriscience стала незалежною публічною компанією 1 червня 2019 року. Раніше компанія була сільськогосподарським підрозділом DowDuPont. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті www.corteva.com.ua

Система Orphus