Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Полтаватеплоенерго” вирішило проблему критичних боргів, – Нафтогаз

За тиждень 11 підприємств теплоенергетики вирішили проблему критичних боргів. Полтава – серед населених пунктів, підприємства теплоенергетики яких розрахувались з критичними богами. Тож опалювальний сезон для полтавців має стартувати вчасно.

При цьому в Україні під загрозою старт опалювального сезону у 50 населених пунктах.

Такими є оперативні дані НАК «Нафтогаз України» (далі — Компанія) про підприємства, які не виконують жодної з вимог для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО).

“Важливо розуміти, що відновити постачання газу для відповідних підприємств без вирішення проблеми критичних боргів немає юридичної можливості — це заборонено українським законодавством”, – зазначають у  Нафтогаз.

Йдеться про виконання обов’язкових умов постачання газу, що передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. №867.

До таких умов, зокрема, належить підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства, а також виконання однієї з трьох наведених нижче умов:

– дотримання рівня розрахунків не нижче 90% за усіма укладеними з НАК “Нафтогаз України” договорами (без урахування штрафних санкцій) (для виробника теплової та електричної енергії, управління майном якого здійснює Фонд державного майна, не нижче 60%)

або

– укладення та виконання договору з НАК «Нафтогаз України» про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ згідно з типовим договором у межах реалізації Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»

або

– подання та виконання виробником погодженого виконавчим органом відповідної місцевої ради графіка погашення заборгованості, а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ.

З повним текстом обов’язкових для виконання умов можна ознайомитись у п.11 Постанови КМУ №867.

Слід відзначити, що впродовж тижня 11 підприємств теплоенергетики розрахувались з критичними богами. Це, крім Полтави, Харків, Дніпро, Кривий ріг, Богуслав, Ірпінь, Чорнобиль, Червоноград, Одеса, Кочеток.

фото ілюстраційне

Система Orphus