Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтава у “помаранчевій” зоні: у поліції нагадали про відповідальність за порушення карантину

Поліція звертатиме увагу на дотримання карантинних вимог та надаватиме відповідні роз’яснення. У разі грубого ігнорування визначених правил, порушників будуть притягувати до юридичної відповідальності.

Про це повідомили на офіційній сторінці у Facebook ГУ НП у Полтавській області.

Відповідно до роз’яснень Міністерства охорони здоров’я, у «помаранчевій зоні» обмежується:

✓діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів
✓ діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час
✓ діяльність з надання послу громадського харчування за умови наповненості понад 50% посадкових місць
✓ планові госпіталізації в лікарнях
✓ спортзали, фітнес-центри, заклади культури
✓ прийом нових змін в дитячі табори
✓ перевезення пасажирів громадським транспортом не більше 50 % кількості місць для сидіння (з вільним місцем поруч, спереду т позаду)
✓ обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м. та не більше 100 людей
✓ відвідування закладів освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб (виняток: заклади дошкільної, загальної середньо, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти)
✓ у закладах побутового обслуговування й ТРЦ не більше 1 особи на 10 м2
Водночас зберігаються обмеження жовтої і зеленої зон. А саме:
✓перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах
✓ проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів
✓ кінотеатри із заповненістю на 50%
✓ перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць
✓ відвідування закладів дошкільної, шкільної, позашкільної та спеціалізованої освіти, якщо на самоізоляції понад 50% дітей та персоналу закладу
✓ відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім того, що надають послуги кризово
✓ діяльність хостелів
✓ робота розважальних закладів після 24:00 до 07:00
Звертаємо вашу увагу! Відповідно до ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення правил карантину передбачений штраф: для громадян – від 17 тисяч до 34 тисяч гривень; для посадових осіб – від 34 тисяч до 170 тисяч гривень. За порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, передбачена кримінальна відповідальність –  ст. 325 Кримінального кодексу України. Зокрема, у разі спричинення загибелі людей чи інших тяжких наслідків, Кримінальний закон передбачає від 5 до 8 років ув’язнення”, – йдеться у повідомленні.

Натомість секретар Полтавської міськради, в.о. міського голови Олександр Шамота у своєму Telegram-каналі закликав усіх працювати у звичному режимі.

“Компенсації за вимушений простій підприємцям, людям, які втратять роботу? Ні – не чули. Треба визнати, що коронавірусна інфекція сьогодні розповсюджується незалежно від того працюють заклади торгівлі та обслуговування чи ні – тому держава має робити акцент на вчасній діагностиці та лікуванні захворілих, а не садити малий і середній бізнес під домашній арешт”, – йдеться у повідомленні.

Також він додав, що обмеження в транспорті не полегшують умови для роботи людей.

“Втрачають і перевізники, і міський бюджет, і люди, які не можуть дістатись до роботи. Закликаю всіх працювати у звичному режимі”, – написав Олександр Шамота.

Фото: ілюстративне

Система Orphus