Ви тут:
Суспільство Україна 

Парламенту пропонують заборонити телерадіоорганізаціям заперечувати факти воєнної агресії РФ

Верховній Раді пропонують заборонити телерадіоорганізаціям висловлювання, що заперечують факти воєнної агресії Російської Федерації та окупації нею частини території України.

Про це повідомляє АрміяInform.

Відповідний законопроект №4188 «Про внесення змін до закону «Про телебачення і радіомовлення» про протидію інформаційній війні» зареєстрований сьогодні, 7 жовтня, у парламенті.

Законопроект забороняє телерадіоорганізаціям використовувати трансляцію висловлювань, які містять заперечення факту воєнної агресії РФ до України, окупації Росією частини територій України та проведення РФ гібридної війни проти України.

У законопроекті запропоновано зобов’язати Національну раду з питань телебачення і радіомовлення штрафувати телерадіоорганізації в разі порушення цієї норми. Зокрема зазначається, що якщо порушення не були усунені впродовж місяця після застосування санкції у вигляді штрафу, а також у разі повторного штрафу за порушення цього положення закону, Нацрада звертається до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення телерадіоорганізації або анулювання ліцензії провайдера програмної послуги.

Згідно з документом, якщо висловлювання, які містять заперечення факту воєнної агресії РФ проти України, транслювалися і поширювалися без попереднього запису, й містилися у виступах, репліках особи, яка не є працівником телерадіоорганізації, то телерадіоорганізація не несе відповідальності за ці порушення.

«Прийняття цього законопроекту, як наголошуюється у пояснювальній записці, сприятиме підвищенню рівня національної інформаційної безпеки України», – йдеться у повідомленні.

Фото: АрміяInform

Система Orphus