Ви тут:
передвиборча агітація Полтавщина Суспільство 

Парламент прийняв постанову щодо боротьби з COVID-19, серед співавторів – лідер «Довіри» Олег Кулініч

У вівторок у парламенті прийняли постанову «Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз», співавтором якої є лідер партії «ДОВІРА» і народний депутат Олег Кулініч, а також представники з інших фракцій і груп.

Цей документ покликаний забезпечити безоплатну діагностику і тестування на коронавірусну хворобу, надання своєчасної та ефективної медичної допомоги хворим на COVID-19, соціальний захист медичних працівників тощо.

«Керівництво держави повинно взяти цю складну ситуацію під контроль та сформувати чіткий план дій на довгострокову перспективу у боротьбі з пандемією. Ситуація набирає критичної ваги та потребує контролю Президента!» – наголосив Олег Кулініч у своєму виступі.

Лідер «ДОВІРИ» також додав, що процес лікування ускладнюється через неможливість проводити тестування на місцях, зробити ПЛР-тест.

«Не всі можуть дозволити собі здавати такий тест за 2-3 тис грн. у приватній лабораторії, а щоб потрапити до державної лабораторії, необхідне направлення сімейного лікаря. І поки людина здасть цей тест та потрапить до інфекціоніста в область – час на ефективне лікування вже буде втрачено. На результат також треба чекати більше 5 днів, тому що зараз величезна кількість хворих. А це найбільш критичний час для лікування, саме у цей період пацієнти потребують інтенсивного медичного нагляду», – підкреслив депутат.

Олег Кулініч, як відомо, працює у цьому напрямку не лише на законодавчому рівні, а й безпосередньо на своєму окрузі: допомагає і людям, і медичним закладам необхідними засобами захисту. Усі пам’ятають, що навесні сплеск коронавірусної інфекції усіх шокував, і тоді українська влада виявилась неготовою до боротьби з її поширенням.

«Нещодавно обрані «нові обличчя» не вміють мислити стратегічно, забігаючи наперед. Більше того, вони не вміють навіть долати наслідки проблем! А про те, щоб їм запобігати – мова взагалі не йде. Тому на початку пандемії не було практичного нічого: маски – в дефіциті, антисептиків не вистачало, апарати ШВЛ – в аварійному стані. Доводилось діставати засоби захисту власними силами. Тому лідер партії «ДОВІРА» і народний депутат з Полтавщини Олег Кулініч оперативно відреагував на потреби людей і медичних закладів свого округу та забезпечив їх найбільш необхідним в кризових умовах», – зазначається на офіційній сторінці партії «Довіра».

В умовах тотального браку засобів захисту на початку пандемії COVID-19 стало питання про те, щоб терміново забезпечити лікарні всім необхідним. Окрім того, близько 40 тис пенсіонерів отримали безкоштовно 80 тис медичних масок, а на них в той час був гострий дефіцит в аптеках.

«Можна було або просто спостерігати, або оперативно включатися в процес і робити все це за власні кошти. Так, все це має фінансуватися з бюджету, але не допомогти в такій критичній ситуації, маючи змогу це зробити – неправильно», – прокоментував тоді ситуацію Олег Кулініч.

Допомогу від нардепа отримали і заклади охорони здоров’я 147 округу. А саме: 34 000 медичних масок, більше 13 000 пар рукавичок, більше 7 000 пар бахіл, більше 3 000 респіраторів для медичного персоналу, 1 500 одноразових медичних шапочок, 1 400 захисних щитків для обличчя, 1 000 захисних костюмів, 900 ізоляційних халатів, 200 тестів на коронавірус та ще багато інших спеціальних допоміжних засобів.

У цілому на початку пандемії Олег Кулініч надав близько 2 млн грн власних коштів на боротьбу з COVID-19. Однак через другу хвилю коронавірусу надані меценатами та волонтерами засоби швидко закінчуються, постійно зростає кількість хворих і навантаження на медзаклади. В лікарнях не вистачає ліжок, є проблеми з апаратами ШВЛ, ПЛР-тести коштують надто дорого.

«Здоров’я населення – найбільша цінність. Представники партії «ДОВІРА» робитимуть все можливе для осучаснення медичної сфери і забезпечення медзакладів усім необхідним», – зазначається на сторінці партії.

Пресслужба політичної партії «Довіра»

Система Orphus