Ви тут:
Суспільство Україна 

Острівці безпеки, бордюрні розширення, розділювальні смуги: в Україні розробили стандарти для підвищення безпеки руху

Вперше в Україні розробили стандарт на заходи та засоби для заспокоєння дорожнього руху.
Окрім “лежачих поліцейських” пригальмовувати водіїв будуть острівці безпеки, бордюрні розширення, чокери та розділювальні смуги.
Укравтодор розробив та подав пропозиції змінити перелік стандартних засобів, які використовуються на дорозі для заспокоєння руху. Вперше в історії України ці зміни внесені і з 1 листопада набудуть чинності, йдеться на Facebook-сторінці Укравтодору.
 
Засоби заспокоєння руху встановлюються не тільки для зменшення швидкості, а головним чином для рівномірності транспортних потоків. Особлива увага до ділянок, де автомобільні потоки конфліктують з пішохідними та велосипедними.
Неправильний вибір швидкості, а частіше її перевищення, призводить до зростання травматизму на дорогах. Засоби заспокоєння руху є ефективним доповненням до обмежень швидкості.
Дотепер існував лише один засіб заспокоєння руху – так званий “лежачий поліцейський”. Всі інші усталені світові практики інженери-проєктанти застосовували лише на власний страх та ризик.
Змінені стандарти дозволять встановлювати розділювальні острівці або смуги, бордюрні розширення, чокери та острівці безпеки. Вони проєктуються під час ремонту або модернізації існуючих доріг та вулиць, а також під час будівництва та реконструкції. Завдяки комплексному підходу водій підтримує постійну безпечну швидкість, а не змінюють її, повсякчас розганяючись та гальмуючи.
 

Система Orphus