Ви тут:
Суспільство Україна 

Опитування президента надавало перевагу партії “Слуга народу” на виборах — ОБСЄ

Місцеві вибори були проведені на професійному рівні. Підрахунок голосів був довготривалим, але прозорим, а всенародне опитування президента надавало перевагу його партії на виборах.

Про це заявила голова Міжнародної групи спостерігачів ОБСЄ Інгібйорг Сольрун Гісладоттір під час брифінгу, інформує “Громадське радіо“.

“Ми можемо підсумувати, що загалом вибори були проведені на високому та професійному рівні, навіть попри виклики, які наразі існують через пандемію коронавірусу та певне неузгодження виборчого законодавства. Попередні та майбутні рекомендації треба буде врахувати, аби посилити законодавче поле України у цій сфері. Ми будемо продовжувати фокусуватися на юридичній та виборчій частинах подальших етапів виборів”, – зазначила Гісладоттір.

Й додала, що опитування президента надавало перевагу його партії на виборах.

“Опитування, запропоноване президентом Володимиром Зеленським, яке відбувалося поруч з дільницями у день виборів та було профінансовано його політичною партією, але також стосувалося відповідних ініціатив, які зараз запроваджує його Офіс, дещо створювало неправомірну політичну перевагу та розмивало кордони між державою та політичною партією”, – вважає голова Міжнародної групи спостерігачів ОБСЄ.

Виборча кампанія – на думку міжнародних спостерігачів – проходила спокійно, а пандемія коронавірусу обмежила можливості кандидатів проводити повномасштабні заходи. Окрім того, в ОБСЄ зафіксували підкуп виборців, зокрема на обласному рівні.

“ОБСЄ у вересні відкрило місію зі спостереження за місцевими виборами в Україні. Спостерігачі Місії слідкували за відкриттям дільниць, процесом голосування та підрахунком голосів. Місія залишатиметься в Україні до 9 листопада, за необхідності термін продовжать”, – йдеться у повідомленні.

Фото: “Громадське радіо”

Система Orphus