Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Оновлення Угоди про Асоціацію з ЄС: влада консультується з бізнесменами Полтавщини

13 жовтня у Полтавській ОДА відбулася публічна консультація “Оновлення Угоди про Асоціацію з ЄС: потреби та очікування бізнесу Полтавщини”. Захід організував Центр спільних дій – це аналітико-адвокатський центр, який займається підтримкою демократичних змін в Україні.

Першим учасників форуму привітав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

“Полтавщина – унікальний регіон. Це промислова, аграрна і культурна область. Якщо говорити про промисловість, то ми маємо газовидобування, нафтовидобування та нафтопереробка, машинобудування, гірничовидобувні комплекси. За підсумками 2019 року промисловість Полтавщини сплатила понад 20 млрд грн податку. Це досить вагома сума. Якщо говорити про експорт продукції, Полтавщина експортувала до країн ЄС на понад 1 млрд доларів продукції. При цьому імпорт склав близько 400 млн доларів. Такі форуми для нас є актуальними, бо ми постійно отримуємо відповідні запити для бізнесу. Наша мета – створити однакові умови для всіх; щоб влада була партнером для бізнесу; створити розвиток нових робочих місць. Для нас це вкрай важливо”, – сказав голова Полтавської ОДА.

Почути полтавських бізнесменів приїхав і перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка.

“За великим рахунком, маємо наразі розвиток бізнесу. Бізнес дедалі частіше розуміє, що саме він хоче. Нам цікаво вести переговори з іноземними державами. Наразі Угода з Європейським союзом є певним взірцем, на який орієнтуються й інші держави. Тому нам необхідно оновити Угоду з ЄС, бо вона укладалася на підставі цифр 2005-2007 років. А це сива давнина для нашої економіки”, – відзначив Тарас Качка.

У свою чергу заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін відзначив, що левову частку експорту з Полтавської області складає саме сировина.

“Наш пріоритет – налагодити процес експорту в інші країни кінцевого продукту до споживача”, – сказав Дмитро Лунін.

Голова і співзасновник Центру спільних дій Олег Рибачук відзначив, що сьогоднішній захід покликаний залучити зацікавлені сторони до пошуку шляхів вирішення проблем.

“Публічні консультації – це, коли влада хоче прийняти якесь рішення, слухає спочатку думку зацікавлених сторін. Сподіваємося, що українська політика надалі буде формуватися саме так”, – сказав він та закликав представників бізнесу Полтавщини озвучувати свої пропозиції.

Оновлення Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС: бачення Уряду, презентував радник Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іван Нагорняк.  Зокрема, він зауважив, що Оновлення Угоди – це, насамперед, інтеграція у ЄС.

 

Після обговорень з представниками полтавського бізнесу, перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України відзначив, що почули гарний відгук.

“На Полтавщині багато компаній, які активні на міжнародних ринках, вони конкурентні, мають досвід. У нас є спільне розуміння проблем. Загалом, думаю, що це буде своєрідною консолідацією між владою та бізнесом не лише щодо ЄС а й щодо міжнародної торгівлі в цілому. Приємно вражений свідомим ставленням полтавського бізнесу до доступу на зовнішні ринки в секторі послуг. Сервісні компанії – це вузький технологічний ринок. Це переважно людський ресурс, людський потенціал. Але він у нас є. Тому я вражений, бо сьогодні чи не вперше почув таку про активну позицію таких компаній”, – відзначив Тарас Качка.

До речі, відповідні обговорення Угоди уже відбулися в Одесі та Харкові.

 

 

Система Orphus Поделиться на fb