Ви тут:
Культура Суспільство 

Один з кращих гітаристів у історії: помер Едді Ван Хален

Один із засновників популярної в 1980-ті роки хард-рок групи Van Halen помер після довгої боротьби з раком.

Про це повідомляє Кореспондент.

Легендарний гітарист-віртуоз, творець і лідер групи Van Halen Еді Ван Хален помер у віці 65 років після багаторічної боротьби з раком язика.

Народився 26 січня 1955 року в Голландському місті Неймеген. Отець Ян Ван Хален – професійний музикант – саксофоніст, кларнетист. Мати Ежен – уродженка острова Ява (Індонезія). Друге ім’я Лодевейк (нідерландська версія німецького імені Людвіг) батько дав своєму синові на честь композитора Людвіга ван Бетховена. Едвард продовжив цю традицію і назвав свого сина Вольфганг, в честь Вольфганга Амадея Моцарта. У 1962 році, коли Едді було 7 років, сім’я Едварда емігрує в місто Пасадена, штат Каліфорнія – США, при цьому змінивши своє прізвище з van Halen на Van Halen.

Коли Едді був дитиною, він вчився грати на піаніно, як і його старший брат. Однак гра на піаніно не приваблювала його, одного разу Едді зізнався: «Хто хоче провести своє життя сидячи за піаніно? Це нудно!”

У той час як Алекс почав практикуватися грати на гітарі, Едді почав освоювати ударну установку. Але через деякий час брати помінялися інструментами, і Едді став освоювати електрогітару. Будучи підлітком, він часто зачинявся у своїй кімнаті і практикувався в грі на гітарі.

Величезний вплив на молодого Едді зробила група Cream. Едді згодом говорив, що він «знімав» все соло-партії Еріка Клептона «нота в ноту».

Едді говорив в інтерв’ю: «Я завжди вважав Еріка Клептона гітаристом, які надавали на мене величезний вплив, але Джиммі Пейдж більше вплинув на мене в плані неймовірною енергетики гри на гітарі».

У жовтні 2012 року Ван Халена визнали найкращим гітаристом усіх часів за версією журналу Guitar World.

Система Orphus