Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Очільники Полтавщини привітали працівників освіти з професійним святом

У першу неділю жовтня відзначається День працівників освіти.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та Голови Полтавської ОДА Олег Синєгубов привітали працівників освіти з професійним святом.

«Ви здійснюєте важливу місію – виховуєте і навчаєте молоде покоління громадян України, відроджуєте національну свідомість, забезпечуєте становлення особистості, вкладаючи в улюблену справу ґрунтовні знання та багатий життєвий досвід.

Для своїх учнів і вихованців ви, шановні педагоги, завжди є взірцем людяності, порядності, мудрими наставниками.

Ваша висока фахова майстерність, педагогічний талант, ентузіазм, любов до дітей та повсякденна праця з повною віддачею дають вагомі результати, якими варто пишатися.

Бажаю міцного здоров’я на довгі роки, миру, щастя, добробуту, нових успіхів у подвижницькій праці», – зазначив Олександр Біленький.

«Передавати дітям і молоді знання, уміння та навички, необхідні в подальшому житті, виховувати у них патріотизм та високі духовні якості – цій нелегкій, але благородній справі присвятили себе в області понад п’ятнадцять тисяч працівників закладів освіти. Вчитель – друга після батьків людина, від майстерності якої залежать рівень моральних цінностей вихованців та їх професійні успіхи у майбутньому.
Нині вам належить надзвичайно важлива місія щодо впровадження найновіших освітніх технологій, принципів нової української школи, реалізації реформи всієї системи освіти в країні.
Прийміть щиру вдячність за щедрість душі, самовіддане служіння обраній справі, творчий пошук, сумлінну працю, високий професіоналізм, безмежну любов до дітей, великий талант і покликання нести життєву мудрість та знання!
Бажаю всім вам, дорогі освітяни, міцного здоров’я та добробуту, великих творчих успіхів і невичерпної наснаги, довгих та щасливих років життя! Нехай вам завжди всміхається доля, а слова подяки щодня лунають із вуст ваших вихованців та їх батьків», – зазначив Олег Синєгубов.

Ідея святкувати День вчителя задля вшанування працівників освіти з’явилася в багатьох країнах у XIX століття — в основному, заходи присвячувалися видатним місцевим педагогам або визначним історичним подіям галузі. Наприклад, День вчителя в Аргентині (11 вересня) заснований у пам’ять видатного педагога-активіста, президента країни Домінго Фаустіно Сарм’єнто, а в Індії (5 вересня) — на честь філософа, громадського діяча і також президента країни Сарвепаллі Радхакришнана.

У республіках СРСР свято вчителів почали відзначати з 1965 року. Офіційно День вчителя був закріплений 1980 року Постановою Президії Верховної Ради СРСР «Про святкові і пам’ятні дати». Відзначався у першу неділю жовтня. У незалежній Україні «на підтримку ініціативи працівників освіти» День вчителів установлено відзначати щорічно у першу неділю жовтня (Указ Президента України № 513/94 «Про День працівників освіти» від 11 вересня 1994 року).

1966 року в Парижі на Спеціальній міжурядовій конференції було підписано документ про соціальний статус вчителів, це лягло в основу майбутнього свята. За рішенням ЮНЕСКО, Всесвітній день учителів з 1994 року відзначають 5 жовтня.Відповідні зміни дати свята були прийняті й кількома «пострадянськими країнами», зокрема в Росії, Азербайджані, Киргизстані, Вірменії. Натомість в Україні, Білорусі, Казахстані, Латвії цей день продовжують відзначати у першу неділю жовтня, як у СРСР.

Система Orphus