Ви тут:
Суспільство Україна 

“Незаконні збройні формування на території Донбасу та Криму всіляко перешкоджають роботі СММ ОБСЄ, – Джапарова 

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова відвілала з першим робочим візитом Австрію.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Зустрілася із заступницею Голови Постійної ради ОБСЄ Е.Добруші та в.о. Генерального секретаря ОБСЄ (яка є також Керівником Центру з попередження конфліктів) И.Урйоля. Обговорили питання окупованого Криму та Донбасу, також домовилися про підтримку українського питання напередодні Ради міністрів ОБСЄ, що відбудеться на початку грудня.
“Окремою темою для розмови була робота СММ ОБСЄ в Україні, яка є важливим міжнародним інструментом забезпечення дотримання прав і свобод людини. Пояснила з якими викликами щодня стикається СММ в Україні, так як аналіз звітів СММ за результатами спостережень у серпні та вересні 2020 року свідчить про триваючі системні обмеження свободи пересування спостерігачів місії з боку контрольованих РФ бойовиків. Особливо це стосується моніторингу на територіях, прилеглих до непідконтрольної частини кордону з Росією. Незаконні збройні формування на території Донбасу та Криму всіляко перешкоджають роботі СММ, тому надзвичайно важливо посилення уваги до цієї проблеми з боку західних партнерів. Це особливо стосується Криму, сподіваюся на здійснення подальших кроків для активізації роботи місії для отримання доступу до окупованого українського півострова”, – написала Еміне Джапарова.
Також вона зустрілася також із Заступником Голови Нацкомісії ЮНЕСКО Австрії Florian Meixner.
“Поділилися досвідом роботи та структури нацкомісій у наших країнах. Говорили про реформу Нацкомісії в Україні. Розповіла про виклики та проблеми, з якими зіштовхнулися в контексті збереження культурних пам’яток внаслідок збройної агресії Росії на території Криму та Донбасі. Також розповіла про роботу та деякі проєкти нашої Нацкомісії в Україні, поділилася гарною новиною про борщ“, – додала Еміне Джапарова.
Також перший заступник міністра закордонних справ провела зустріч з Генеральним секретарем Міністерства закордонних справ Австрії – П.Лаунскі-Тіффенталем.
“Говорили про Крим та Донбас, брутальне порушення РФ міжнародного гуманітарного права та нехтування правами та свободами громадян України, кримських татар, які залишилися на території півострова. А тепер потерпають від переслідувань, обшуків, арештів, вироків”, – написала вона.
Фото: Facebook
Система Orphus