Ви тут:
Суспільство 

Небезпека чадного газу: як вберегтись від отруєння

З настанням холодів та початком опалювального сезону, як правило, частішають випадки отруєння чадним газом. Це трапляється через порушення користувачами умов безпечної експлуатації газових приладів, несправні димоходи та вентиляційні канали, а також використання газової плити для обігріву.
Чадний газ утворюється у результаті горіння в умовах нестачі кисню і швидко накопичується у приміщенні де немає достатнього доступу свіжого повітря, пояснюють у “Полтавагазі”.
Чадний газ немає ні кольору, ні запаху, а визначити його вміст у приміщенні без спеціальних приладів просто не можливо.
Як вберегтися від отруєння чадним газом?
-не користуйтеся газовою плитою для обігріву приміщення;
не рідше одного разу на рік, обов’язково перед початком опалювального сезону, організовуйте перевірку технічного стану димо-вентиляційних каналів свого домоволодіння, звернувшись до спеціалізованої організації, яка має дозвіл на обслуговування та ремонт ДВК;
-перед початком користування газовими приладами, що мають відведення продуктів згоряння у димоходи, перевіряйте в них тягу.
 
У жодному разі не робіть це за допомогою запаленого сірника. Використовуйте вузьку смужку тонкого паперу. Якщо смужка втягується всередину — тяга є; якщо залишається нерухомою – тяга відсутня; відхиляється від газового приладу в приміщення – тяга зворотна;
при користуванні газовими приладами для забезпечення доступу повітря в приміщення відчиняйте вікно чи кватирку.

Система Orphus