Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

НБУ назвав найпоширеніші сценарії телефонного шахрайства в Україні

За інформацією Національного банку України, найпоширенішим сценарієм телефонного шахрайства є “міфічний” виграш призу у розіграші.

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на НБУ.

За інформацією регулятора, телефонне шахрайство є найпоширенішим видом платіжного шахрайства. При цьому сценаріїв такого шахрайства є десятки.

Так, у пресслужбі зазначили, що одним із сценаріїв є “міфічний” виграш автомобіля.

“Потенційній “жертві” надходить SMS-повідомлення про виграш автомобіля, більше деталей пропонується дізнатися на сайті або за телефоном. Особа, передзвонює за вказаним номером, де їй пояснюють, щоб отримати свій приз, необхідно сплатити податок у розмірі 1% від його вартості. Для переконливості шахраї навіть можуть створити сайт, на якому є вся інформація щодо “акції” та відгуки попередніх переможців”, – пояснили у НБУ.

У регуляторі зазначили, що у такому випадку необхідно завершити розмову та ігнорувати подібні SMS-повідомлення. Також не можна переказувати кошти або повідомляти персональні дані чи реквізити карток.

“Окремо в НБУ наголосили, що податки перераховує не отримувач виграшу, їх сплата здійснюється завжди оператором акції”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Еспресо.TV

 

Система Orphus