Ви тут:
Полтавщина Споживач Суспільство 

Навіщо знімати показники лічильника: пояснення “Полтавагаз”

У АТ “Полтавагаз” розповіли, чому контрольне зняття показників лічильника таке важливе.

“Контрольне зняття показників лічильника необхідне для достовірного визначення обсягу використаного природного газу та подальшого коректного розрахунку вартості послуг. Дані приладу обліку газу фіксуються представником газорозподільчого підприємства (зокрема, контролером) у присутності споживача. Це оформлюється відповідним документом та підтверджується підписом власника”, – йдеться у повідомленні.

У разі розбіжностей даних показників лічильника у споживача та АТ “Полтавагаз” їх буде усунено на підставі оформленого акту. Тобто, контрольна фіксація даних лічильника допоможе уникнути будь-яких спірних питань між споживачем та газовою компанією.

Контролер має робити звірку не менше, ніж один раз на пів року, відповідно до Кодексу газорозподільних систем. Звірку можна робити й частіше, позапланово, за необхідністю.

“Споживач зобов’язаний забезпечити доступ працівникам газової компанії до лічильника газу для зняття контрольних показників. Представники товариства, в свою чергу, повинні чітко вказати мету візиту та пред’явити службове посвідчення”, – наголошують в АТ “Полтавагаз”.

Як зазначають у АТ “Полтавагаз”, у разі не допуску контролерів, згідно з розділом ХІ Кодексу ГРМ, складається відповідний акт та змінюється порядок розрахунку за спожитий газ.

“Для виклику контролера потрібно залишити заявку в службі обліку розподілу природного газу та обслуговування споживачів за місцем проживання (тел. за посиланням) або за номером Кол-центру АТ «Полтавагаз»: 0-800-508-104. Щодо звірки оплати за розподіл природного газу споживачі також можуть зателефонувати в Кол-центр АТ «Полтавагаз» або в абонвідділ”, – нагадали на підприємстві.

Система Orphus