Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 6 жовтня: що сьогодні не можна робити

Зазвичай цей день видавався досить холодним, і здебільшого саме 6 жовтня починали топити печі. Говорили, що в цей день обов’язково потрібно утеплити будинок, протопити хату, заготовити дрова на зиму.

Про це інформує Radiotrek.rv.ua.

У церкві 6 жовтня вшановується пам’ять святомучениці Іраїди, яку в народі називали спірною.

Однак справа була зовсім не в любові до дискусій, а тому, що погода 6 жовтня була досить суперечливою – могло дуже сильно похолодати, хоча до цього і стояла гарна погода.

Також моляться Іоанну Хрестителю і просять його про милість. Іван відомий під ім’ям Предтечі і є пророком, який передбачив явлення Христа і охрестив його у водах Йордану.

6 жовтня ворожили на власну долю. Для цього вирушали до місця злиття двох річок, набирали два глечика води (порівну). Потім приносили їх додому і дивилися, вода з якої посудини швидше випарується. Якщо води стало менше в посудині, де знаходилася вода з повної річки, то проблеми збережуться протягом усього року, і навпаки.

Також говорили, що у цей день свої біди перераховувати не можна, оскільки, скільки нарахуєш бід, стільки ж прийде знову – накличеш.

Був поширений звичай 6 жовтня випікати так звані наливушки. Для цього мили картоплю і змішували її з яйцем і молоком. Далі виливали на житній коржик і трохи згортали по краях.

Народні прикмети на 6 жовтня:

6 жовтня мало грибів і багато горіхів – чекай суворої зими

Якщо людина народилася 6 жовтня, то її талісманом є опал. Такі люди володіють здібностями майструвати з глини і каменю, є прекрасними народними умільцями

Бур’ян високий – прикмета, що снігу взимку буде багато

6 жовтня чути крики гусей, що летять на південь дуже високо – скоро настануть зимові холоди.

Система Orphus