Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 28 жовтня: що сьогодні не можна робити

28 жовтня – Юхима Благочестивого. У народі говорили, що 28 жовтня разом із зимою також активізується і нечиста сила. Так, наприклад, примара може сісти за прядку і зіпсувати роботу. Якщо це відбудеться, слід було осяяти нечисть хресним знаменням і помолитися Юхиму.

Про це інформує Radiotrek.rv.ua.

Примари, згідно з повір’ями, були душами померлих або викрадених нечистю дітей.

Вони не виходять на вулицю, оскільки бояться, що їх віднесе вітром. Примара може виглядати як бабуся чи жінка маленького зросту. Селяни вважали, що якщо примару зловити і вистригти у неї на голові хрест, то вона знову стане людиною.

28 жовтня належало займатися обробкою льону. А ось шити і прати 28 жовтня було не варто – це обіцяло нещастя.

Наречені перед весіллям зазвичай пряли нитку навідліг від себе, що гарантувало захист від злих сил. Вважалося, що нитка, спрядена 28 жовтня, є прекрасним засобом від різних недуг.

Народні прикмети на 28 жовтня:

Якщо людина народилася 28 жовтня, то її талісманом є камінь амазонит. Такі люди зазвичай сповнені енергії і мають відмінні організаторські здібності

Увечері навколо місяця спостерігаються кола великого розміру, але саме небо залишається чистим – зовсім скоро вдарять морози. Червонуваті і розпливчасті кола, за прикметами, віщують сніг і вітер

З’явилися комарі 28 жовтня – зима буде теплою

Видно хмари над сонцем, що сходить – прикмета, що в найближчі дні встановиться негода.

Система Orphus