Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 27 жовтня: чому сьогодні не можна голосно сміятись

27 жовтня в народі часто називали Параскою-Брудницею. Дуже часто на Параску погода псується і йде дощ. Температура повітря 27 жовтня також знижується.

Про це інформує Radiotrek.rv.ua.

Зазвичай сухої і теплої погоди в цей день практично ніколи не буває.

Жінки 27 жовтня починали прясти, збираючись разом вечорами. Польові роботи вже не велися, а тому звільнявся час для того, щоб займатися іншими справами.

У церкві 27 жовтня вшановується пам’ять святої Параскеви (Парасковії) Сербської, яка жила приблизно в XI столітті. Як казали очевидці, мощі Параскеви володіли чудодійними властивостями – допомагали вилікуватися від численних недуг.

Саму Параскеву часто зображували жінкою худої статури з довгим волоссям.

Говорили, що Параскева є захисницею вагітних жінок.

Щоб не втратити її допомоги в процесі пологів, вагітні не розчісували волосся по п’ятницях. Намагалися 27 жовтня не занадто сильно сміятися, оскільки вважалося, що це накличе численні біди.

Обов’язково задобрювали 27 жовтня домовика: виносили для нього їжу у двір, щоб в майбутньому худоба добре водилася і не хворіла. Вірили, що саме домашні тварини перебували під опікою домовика.

Народні прикмети на 27 жовтня:

Багато бруду на Параску – скоро випаде сніг, який вже довго не розтане

Якщо людина народилася 27 жовтня, то її талісманом є камінь топаз. Крім того, говорили, що такій людині необхідно буде багато працювати, щоб досягти поставлених цілей, якими б вони не були

Зоряне небо яскраве – буде гарний урожай

Вітряна і суха погода 27 жовтня – літо наступного року буде сухим і неврожайним

Голосно каркають ворони – чекай відлиги

В лісі іній – це обіцяє багатий урожай вівса

Дощ завжди йде до хорошого врожаю пшениці.

Система Orphus