Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 25 жовтня: що сьогодні не можна робити

У церкві 25 жовтня почитали пам’ять трьох мучеників: Прова, Андроніка і Тераху, які постраждали за віру у Христа. Вважалося, що 25 жовтня не можна голосно сміятися, оскільки так можна прикликати біду та нещастя.

Про це інформує Radiotrek.rv.ua.

Якщо 25 жовтня стукали у двері будинку, то не можна було питати «Хто там?», аби нещастя в будинок не впустити.

Також в церкві 25 жовтня почитали святого Андрона, який був в уявленні народу мудрим звіздарем. Не дивно, що виникло так багато прикмет, заснованих на спостереженні за зірками в цей день.

Цього дня господині готували кашу, оскільки крупа у селян асоціювалася з зірками, яких було так само багато. Кашу 25 жовтня заправляли олією для дорослих і варенням для дітей.

Наші пращури вірили, що зірки впливають на більшість життєвих подій і явищ.

Вважалося, що за кількістю зірок можна визначити, скільки людей живе на Землі. Вірили, що коли людина народжується, то на небі запалюється нова зірка. Зірка, що падала, відповідно, говорила про те, що хтось помер. Дуже боялися комет, вважаючи їх передвісниками неврожаїв, епідемій, війн, смертей та інших нещасливих подій.

За народними прикметами, у цей день не можна прати, білити, перини вибивати, квас ставити, свічки церковні для будинку купувати, сваритися з людьми, штовхати тварин, ворожити на картах.

Народні прикмети на 25 жовтня:

Тьмяні зірки 25 жовтня- до тепла, а яскраві – до сильних морозів

Багато зірок 25 жовтня – чекай доброго врожаю

Синє сяйво, що виходить від зірок, віщує снігопади.

Система Orphus