Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 2 жовтня: день Трохима і Зосими, що сьогодні потрібно зробити

Народні прикмети на 2 жовтня – день Трохима і Зосими. У давнину Зосима вважався заступником бджіл, і саме йому 2 жовтня молилися про те, щоб бджоли були живі й здорові, щоб меду було в достатку.

Про це інформує Supermg.com.

2 жовтня прийнято було ставити вулики в омшаник, а бджолярам слід також готуватися до зими. Мед вважали одним з найцінніших лікарських засобів, і з його допомогою лікували не тільки застуди, а також нервові і інші недуги. Молилися 2 жовтня також і Трохиму, оскільки вірили, що він дружить з ведмедем, а тому, допоможе отримати мед.

2 жовтня також проводилися так звані Трофімови вечірки, протягом яких хлопці та дівчата зустрічалися між собою, вибирали собі наречених. Хлопці приходили з медом і пригощали дівчат. Говорили, що саме Трохим допомагає нареченим знайти один одного, а тому, в цей день вдома не сиділи, а відправлялися гуляти. Також дівчата могли гадати в цей день на судженого. Вірили, що якщо пильно подивитися в очі вподобаної людини, то він неодмінно тебе полюбить.

Був поширений звичай 2 жовтня пекти млинці та оладки, а потім пригощати ними сусідів і родичів. Їли їх зазвичай з медом. Взагалі ж, побутувало повір’я про те, що якщо з’їсти ложку меду і запити її водою, то від усіх хвороб вилікуєшся, і в наступному році хвороби будуть обходити людини стороною.

2 жовтня вшановували бджіл, адже з виробленого ними воску виробляють свічки, використовувані в церкві. Говорили, що бджоли не жалять праведних людей, а ось грішники можуть від них постраждати.

Народні прикмети на 2 жовтня:

Якщо людина народилася 2 жовтня, то його талісманом є агат

Якщо не пригостити медом жебрака – за прикметами, рік буде нещасливим

Вічко потрібно залишити відкритим – тоді зима буде теплою

Бджоли льотки щільно заліплюють – прикмета, що буде холод і багато снігу взимку

Дме південний вітер – можна чекати хорошого урожаю озимих.

Система Orphus