Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 11 жовтня: що сьогодні не можна робити

11 жовтня – день Харитона. За народними прикметами, цей день вважався дуже небезпечним — могли наврочити, навести порчу. Щоб не накликати на себе і господарство біди, належало сидіти вдома і займатися домашньою роботою.

Про це повідомляє Radiotrek.rv.ua.

Ні в якому разі не можна було сміття з хати вимітати, оскільки це може призвести до біди.

Дуже небезпечним 11 жовтня вважалося для тих, хто вступає в шлюб. Для того, щоб відвести біду, приносили глечик меду з пирогом. Робили це молоді самостійно і потай від усіх. Вірили, що це задобрить відьму, і тоді вона не засмутить весілля і не нашле яке-небудь прокляття.

Не можна було 11 жовтня вживати в їжу ягоди – ні сирі, ні оброблені. Говорили, що диявол за три дні до свята плює на всі ягоди, і та людина, яка їх з’їсть, буде хворіти дуже довго.

Також 11 жовтня відзначали день Осіннього Миколи. У цей день розповсюджений був звичай збиратися на вечірки – молодь приходила на літні кухні для того, щоб зварити мед. Через це свято отримало назву Микола-медовар.

У церкві 11 жовтня вшановується пам’ять святого Харитона Сповідника, який проживав на території Малої Азії і постраждав за християнську віру.

Народні прикмети на 11 жовтня:

Зайці довго забарвлення шерсті не міняють – за прикметами, зима наступить нескоро

Якщо людина народилася 11 жовтня, то її талісманом є гірський кришталь

Вітер 11 жовтня дме з північного боку – зима буде суворою, із західного – сніжною, з південного – м’якою

Сухе листя лежить тильною стороною – прикмета, що буде хороший урожай наступного року.

Система Orphus