Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині зменшилась кількість людей, які безсимптомно хворіють на COVID-19, – Лисак

У Полтавській області зросла захворюваність на коронавірусну інфекцію. В області за добу лабораторно підтвердили 243 випадки захворювання на коронавірус. З початку карантину в регіону на COVID-19 вже захворіли 4620 людей.

Як зазначив, під час апаратної наради, голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, при таких темпах розповсюдження хвороби Полтава щотижня ризикує потрапити до “червоної” зони.

“На даний момент ситуація в області досить серйозна. Різниця між тими, хто одужав, і тими, хто ще хворіє на COVID-19, невелика. Раніше ми відмічали, що значна кількість людей хворіє безсимптомно. Зараз же ця ситуація змінилася. Маємо тенденцію збільшення проявів хвороби. Коронавірус все сильніше й сильніше входить на територію області”, – повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Читайте також: Полтава і Миргород у “помаранчевій” зоні: що буде заборонено й дозволено у містах

Зараз у стаціонарах лікарень знаходиться 318 пацієнтів, решта — на амбулаторному лікуванні. Зайнято 56,7% ліжок.

“На сімейних лікарів покладена велика відповідальність. Вони найбільше стикаються з хворими та коронавірус, так як більшість хворих лікуються амбулаторно”, – додав Віктор Лисак.

Щодо захворюваності медиків, то він відмітив необхідність проведення перевірки забезпечення медиків засобами індивідуального захисту та сертифікатів якості цих засобів.

“Маємо збільшити кількість ліжкомісць на 210. Так, пацієнтів з коронавірусом ще прийматиме 3-тя міська лікарня, дитяча міська лікарня та Зіньківська лікарня. Також у Кременчуці планують перепрофілювати 1-шу лікарню”, – зазначив Лисак.

Читайте також: На Полтавщині 9 районів перебувають у “зеленій” зоні адаптивного карантину

Подальше збільшення ліжкомісць планують за рахунок Кобеляцької та Карлівської лікарень. Але для цього потрібно законтрактувати їх з НСЗУ для надання меддопомоги пацієнтам з COVID-19.

“Потрібно зібрати керівників підприємств та ще раз донести до них інформацію про реальне дотримання простих правил карантину. Температурний скринінг, носіння маски, миття та дезінфекція рук — це заходи, які дійсно працюють. На даний момент виконання простих речей може врятувати життя та зменшити поширення коронавірусу. Побачивши, що відбувається в інфекційній лікарні, одразу приходить розуміння, що краще попередити захворювання на коронавірус”, – підсумував Віктор Лисак.

Нагадаємо, протягом минулої доби в Україні виявили 4420 випадків COVID-19. З початку пандемії лабораторно підтвердили 265454 випадки коронавірусної інфекції.

 

Система Orphus