Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині склали 48 адмінпротоколів за порушення виборчого законодавства

За час виборчої кампанії на Полтавщині поліція склала 48 адмінпротоколів.

Про підсумки спостереження за виборчою кампанією на Полтавщині розповіли на прес-конференції 22 жовтня координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області Костянтин Донченко та заступник начальника ГУ НП у Полтавській області Максима Ахрамєєв.

“У Полтаві ОПОРА зафіксувала найбільше порушень. Це, зокрема, пов’язано з тим, що у Полтаві немає очільника, тож кандидати активно боролися за посаду міського голови. Менш активним був Кременчук. Зокрема, в обласному центрі кандидати на посаду мера проводили дитячі конкурси, роздавали кашу, цукерки, кришки для консервації, провели розіграш смартфону”, – розповів Костянтин Донченко.

За цими випадками спостерігачі ОПОРИ направили звернення до Нацполіції. За час виборчої кампанії правоохоронці зареєстрували 224 події.

“На сьогодні складено 48 адмінпротоколів, відкрито 18 кримінальних проваджень, у більшості, за підкуп виборців. Також зафіксували 3 хуліганства, перешкоджання журналістській діяльності та умисне пошкодження майна. Правоохоронці готові до проведення місцевих виборів. Особовий склад пройшов інструктаж та відпрацював алгоритм дій”, – повідомив Максим Ахрамєєв.

Спостерігачі ОПОРИ неодноразово зверталися до правоохоронців через розповсюдження агітаційних матеріалів без вихідних даних. Зокрема, у Полтаві зафіксовані банери та агітлистівки представників партії “За майбутнє”, “Рідне місто”, “Слуга народу”, ВО “Свобода”. Тільки в обласному центрі спостерігачі ОПОРИ подали з цього приводу 17 заяв до поліції. Також йшлося і про пошкодження зовнішньої реклами. Найчастіше агітматеріали обливали фарбою.

Читайте також: За добу поліція Полтавщини зареєструвала 7 заяв та повідомлень пов’язаних з порушеннями виборчого законодавства 

Окрім цього, Костянтин Донченко зазначив, що виборча кампанія не минула без судових позовів від політсил до ТВК.

“У Полтавському районі — відмова реєстрації партії “ОПЗЖ”, які подали позов до суду. У Кременчуцькому районі ТВК відмовила реєструвати виборчий список кандидатів до міськради від “Європейської солідарності”. Після позову до апеляційного суду її зареєстрували. Тим не менш, з 42 кандидатів зареєстрували 24”, – додав Костянтин Донченко.

Читайте також: Місцеві вибори — 2020: як правильно заповнювати новий бюлетень

Цього року у районах на місцеві вибори люди отримають по 4 бюлетені, а, в містах, зокрема, у Полтаві — 5. Тож, спостерігачі ОПОРИ наголосили, що, можливо, підрахунок голосів триватиме довше.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я розробило рекомендації під час організації та проведення виборів.

Система Orphus