Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Полтавщині за рахунок виплаченої компенсації житло придбали 44 родини полеглих учасників АТО/ООС

З 2015 по 2020 роки області на реалізацію державних програм виділено 114,8 млн. грн.

Про це повідомляє Департамент соціального захисту Полтавської ОДА.

За рахунок гарантованої державою компенсації вдалось поліпшити житлові умови 156 родинам області. Зокрема, за рахунок виплаченої компенсації житло придбали 44 родини загиблих учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил на сході країни, 89 сімей учасників АТО/ООС, які внаслідок бойових дій отримали інвалідність I чи II групи, 19 сімей учасників бойових дій на території інших держав з числа осіб з інвалідністю I-II групи, 4 сім’ї внутрішньо переміщених осіб з числа учасників АТО/ООС.

З 2015 року органами соціального захисту Полтавщини забезпечується реалізація державних програм, в межах яких проводиться виплата грошової компенсації для придбання житла ветеранам війни. Пільгове право на забезпечення житлом ветеранів війни гарантовано Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

За підрахунками, з 2015 по 2020 роки області на реалізацію державних програм виділено 114,8 млн. грн. За рахунок гарантованої державою компенсації вдалось поліпшити житлові умови 156 родинам області. Зокрема, за рахунок виплаченої компенсації житло придбали 44 родини загиблих учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил на сході країни, 89 сімей учасників АТО/ООС, які внаслідок бойових дій отримали інвалідність I чи II групи, 19 сімей учасників бойових дій на території інших держав з числа осіб з інвалідністю I-II групи, 4 сім’ї внутрішньо переміщених осіб з числа учасників АТО/ООС.

Згідно закону право на грошову компенсацію для придбання житла мають ветерани війни, які потребують поліпшення житлових умов і перебувають на квартирному обліку за місцем фактичного проживання, а саме:

  – учасники АТО/ООС, з числа осіб з інвалідністю внаслідок війни I-II групи;

  – члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС;

  – учасники бойових дій на території інших держав з числа осіб з інвалідністю внаслідок війни I-II групи;

– внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

“Алгоритм отримання компенсації передбачає подання пільговиком заяви до органів соціального захисту населення за місцем проживання, з пакетом відповідних документів. Уповноваженими комісіями, які створені при райдержадміністраціях та міськвиконкомах, визначається право, згідно поданих заявниками документів, на отримання компенсації придбання житла. Після отримання вищезазначеного права пільговику на спеціально відкритий рахунок в установі уповноваженого банку надходять кошти”, – йдеться у повідомленні.

Сім’я протягом року від дати надходження коштів на спецрахунок може самостійно обирати житло в будь-якому населеному пункті України. 

Кошти на рахунку не можуть бути використані за іншою метою, крім придбання житла. Обране житло придбавається у власність члена сім’ї, на якого призначено грошову компенсацію згідно закону, відповідно до укладеного договору купівлі-продажу житла, шляхом безготівкового перерахування коштів продавцю.

З метою збільшення у поточному році обсягу фінансування на вищевказані цілі Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації направлено до Міністерства у справах ветеранів України, яке є головним виконавцем бюджетних програм, звернення щодо збільшення Полтавській області фінансування для виплати грошової компенсації на придбання житла ветеранам війни вищевказаних категорій.

Система Orphus Поделиться на fb