Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині розробляють туристичний маршрут Диканька – Опішня – Полтавський район

У Полтавській області працюють над розробкою сталого розвитку зеленого туризму через створення мережі туристичних шляхів.

Про це йшлося на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки та культури 6 жовтня.

Депутати розглянули питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік в галузі “Культура та мистецтво”. Зекономлені кошти планують перерозподілити на проєкт Greenways, а саме на розробку туристичного маршруту по області: Диканька – Опішня – Полтавський район.

Метою проекту є пожвавлення місцевої економіки та популяризація культурної спадщини в долині річки Ворскла. Ми вже вивчили, які є туристичні ресурси на цій території, розробили схему шляхів. Спочатку на авто визначали основну нитку маршруту, уточнили перелік шляхів. Наші велосипедні експерти прописали місця, де потрібно встановити точки, вказівники, маркування, розробили детальні кошториси”, – розповів керівник громадської організації туристичного товариства “Карпатські стежки” та регіональний координатор з розвитку мережі Greenways Олександр Бурсанов.

На розробку проекту туристичного маршруту планують спрямувати 490 тисяч гривень. Ним займаються три організації: Greenways, “Карпатські стежки” та “ВелоПолтава”.

У результаті буде розроблена мережа туристичних шляхів загальною протяжністю 84 км. До неї включать зелені садиби, музеї, цікаві місця для туристів.

Це дасть можливість розвиватись місцевому малому бізнесу в напрямку туризму. Сюди додаються локальні виробники крафтових продуктів: меду, сиру. Цими шляхами ми генеруємо туристичний потік. Туристам буде простіше планувати подорожі. У проект включені видача брошур, путівників. Людям стає відразу зрозуміло, куди приїжджати, що тут можна побачити, яка є інфраструктура”, – констатував Олександр Бурсанов.

За словами команди фахівців, проект туристичного маршруту буде розроблений до кінця цього року.

Будуть розроблені комбіновані маршрути. Це поєднання водного-, веломаршруту з іншими способами пересування. Ми матимемо окремі туристичні ініціативи, продукти, поєднані на єдиному маршруті, який буде мати свою сталість. Це важливо і для місцевих жителів”, – говорить регіональний координатор з розвитку мережі Greenways Яніна Барибіна.

Серед опорних локацій маршруту — безпосередньо Полтава (Київський та Південний вокзали, залежно від того, звідки приїжджають туристи), села Михайлівка, Писарівщина, Великі Будища, Диканька, Чернечий Яр, Опішня.

Комісія погодила виділення необхідного фінансування на розробку проекту і винесла питання на розгляд сесії Полтавської обласної ради.

 

Система Orphus