Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині планують запустити ще одну ПЛР-лабораторію

Запустити нову лабораторію планують до кінця року, адже треба пройти всі юридичні процедури, тендери, постачання, встановлення і налаштування обладнання.

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

“Ми розраховуємо запустити ще одну ПЛР-лабораторію. Для цього область виділила 15,6 млн грн. Розмістити її плануємо в обласному центрі профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД, який зараз проводить ІФА-тестування. Кадри є, знання й досвід є. Запуск лабораторії дасть змогу робити додатково 400 тестувань на добу. Люди швидше отримуватимуть результати тестів”, – написав голова облдержадміністрації.

Щодня в обласний лабораторний центр надходять 1500-2000 проб. З початку пандемії збільшено можливість тестування обласного лабцентру: з 24 до 700 на добу. Також нещодавно лабораторія отримала обладнання від ВООЗ і держави, яке дасть змогу ще збільшити діагностування. Водночас працюють міська лабораторія у Кременчуці та кілька приватних.

Читайте також: Вперше за тривалий час, на Полтавщині за добу від COVID-19 одужали більше людей, ніж захворіли

Загалом, за словами Олега Синєгубова, на Полтавщині за день проводять понад 800 ПЛР-тестів та понад 1 тисячу ІФА-тестувань.

“Із потужною приватною київською лабораторією був укладений контракт – їм направлятимуть із Полтавщини частину мазків для тестування. Це оплачуватиме держава”, – додав він.

Нагадаємо, на 28 жовтня у Полтавській області зафіксували 289 випадків захворювання на COVID-19. 

Фото: Telegram

Система Orphus