Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині може з’явитися система екологічного моніторингу

Відбулася зустріч начальника Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергія Фролова, начальника відділу організаційної роботи, моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Алла Вдовенко, т. в. о. начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації облдержадміністрації Сергія Марчишинця з директором ТОВ «VAK» Вадимом Дубовим, під час якої обговорили можливості впровадження на території області системи екологічного моніторингу.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Система екологічного моніторингу дасть змогу визначати ступінь забруднення повітря, величину радіоактивного фону, температурні показники повітря і ґрунтів, кількість опадів, повітряний тиск та ряд інших фізичних і метеорологічних показників.

Під час зустрічі представили проєкт системи екологічного моніторингу на основі сучасного бездротового рішення передачі даних в мережі LoRaWAN. Дане рішення включає в себе сенсорну складову (набори різноманітних датчиків і сенсорів вологи, радіації, запиленості тощо, здатних працювати від одного заряду кілька років), мережу передачі даних (бездротову швидкорозгортувану LoRaWAN або класичну дротову) та середовище збору і обробки інформації з сенсорів.

Алла Вдовенко повідомила, що Департаменту екології та природних ресурсів ОДА зацікавився даною ініціативою, оскільки створення подібних систем екологічного моніторингу на даний час знаходить визначення і в держаній політиці центральних органів виконавчої влади України.

Ознайомившись з можливостями запропонованого кейсу, Сергій Фролов також висловив свою зацікавленість у реалізації даного проєкту в сфері агропромислового комплексу області. Дана система могла б допомогти місцевим аграріям моніторити кількість опадів на окремих територіях та прогнозувати необхідність вжиття певних заходів для збереження чи покращення врожаїв.

Сергій Марчишинець зауважив, що цифровізація області тільки набирає обертів і такі проєкти будуть стартовими майданчиками для впровадження ще більш широких та комплексних рішень в усіх сферах життєдіяльності області. Після запуску системи екологічного моніторингу всі жителі Полтавщини зможуть самостійно в режимі реального часу слідкувати за екологічною ситуацією в містах та районах області, а у випадку її погіршення – отримувати про це автоматичні повідомлення.

Система Orphus